Іран завершив розслідування щодо підозрюваних в авіакатастрофі МАУ. Суд почнуть після переговорів із родичами загиблих
Керівник судового органу збройних сил Ірану Шокролла Бахрамі заявив у суботу, 20 лютого, про завершення «масштабних розслідувань» авіакатастрофи літака «Міжнародних авіаліній України» в ніч на 8 січня 2020 року неподалік Тегерана.
Про це з посиланням на Бахрамі повідомляє офіційне інформаційне агентство Ірану IRNA.
За словами Бахрамі, військова прокуратура наразі завершила етап досудового розслідування й перебуває на стадії формулювання конкретних обвинувачень. Суд має розпочатися після попередніх перемовин із підозрюваними, а також родичами й близькими загиблих унаслідок авіакатастрофи. Раніше іранський уряд заявляв, що кожна сім'я загиблих отримає по 150 тисяч доларів компенсації.
Зазначимо, що тут ідеться про внутрішній судовий процес, де фігуруватимуть громадяни Ірану, яких влада країни вважає причетними до авіакатастрофи. Українська сторона раніше його вже критикувала: мовляв, він ведеться за статтями, які передбачають максимальне покарання у вигляді трьох років ув'язнення.
Є ще одне розслідування, яке стосується технічних аспектів авіакатастрофи. Його, згідно з міжнародними нормами, мав проводити Іран. 30 грудня 2020 року він оголосив про його завершення. Відповідний технічний звіт передали іншим сторонам розслідування, зокрема й Україні, які мають ознайомитися з ним протягом 60 днів (тобто до кінця лютого).
Що відомо про катастрофу літака МАУ?
Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився вночі 8 січня 2020 року невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту «Імам Хомейні» в Тегерані. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
Спочатку влада Ірану не визнавала факт збиття, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни. У липні у Франції успішно розшифрували дані обидвох «чорних скриньок» збитого в січні над Тегераном літака МАУ.
У МЗС України заявили, що розшифрування підтвердило: лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.