Уряд не продовжив контракт з головою Нафтогазу та оголосив новий конкурс на цю посаду
Кабінет міністрів України не продовжив контракт з головою правління Нафтогазу Андрієм Коболєвим та оголосив новий конкурс на цю посаду.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 6 березня.
Зазначається, що новий конкурс оголосять з 23 березня. Також уряд обговорить з Наглядовою радою Нафтогазу умови нового контракту з новим головою правління Нафтогазу.
«22 березня добігає кінця контракт з головою правління Нафтогаз. Це означає що ми маємо ухвалити рішення з точки зору ефективності корпоративного управління. Сьогодні при ухвалюємо рішення про те, що б 23 березня оголосити конкурс посаду голови правління Нафтогазу», — повідомив Гройсман.
Зазначимо, що наразі правління Нафтогазу активно судиться з Росією та Газпромом щодо стягнення з них компенсації за рішеннями Стокгольмського та Гаазького арбітражів. Зокрема, чинне правління компанії виграло арбітражі у суперечці з Газпромом про газові контракти, укладені 2009 року, а також арбітраж щодо втрати своїх активів внаслідок анексії Криму.
Гройсман заявляв, що уряд перегляне питання оплати праці керівництва Нафтогазу.
Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.
Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії. «Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.
Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата. Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям.