Кабінет міністрів України планує переглянути умови оплати праці керівництва Нафтогазу перед укладання нового контракту з менеджментом компанії. Чинний контракт з керівниками Нафтогазу закінчується у березні 2019 року.

«Контракт, який діяв з правлінням Нафтогазу протягом 5 років містив умови, які є неприйнятними… Я за те, щоб оплата праці була ринковою, проте проти того, щоб вона була захмарною», — повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 16 січня.

Він зазначив, що пропонуватиме, щоб винагорода керівників Нафтогазу залежала від виконання цілей, зокрема щодо обсягів видобутку газу, а також запровадження газотранспортної системи України.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії.«Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата.

Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям.

Поділитись: