Капітанам російських суден, які вивозять награбоване зерно з Криму, повідомили про підозру

Двом капітанам російських суден «Матрос Позинич» та «Михаил Ненашев», які під прапором росії вивозять награбоване українське зерно із закритого Севастопольського морського торговельного порту, повідомили про підозру.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

За даними слідства, капітани суден систематично незаконно заходять і виходять із закритого Севастопольського морського торговельного порту. Як зазначає ОГП, підозрювані забезпечують завантаження суден зерном, яке окупанти викрали на окупованих територіях України, і перевозять його до третіх країн.

Щоб приховати свої дії, капітани періодично вимикали автоматичну ідентифікаційну систему (AIS) та вносили до неї фіктивні відомості — нібито кораблі прямують до портів рф, а не в закриті морські порти тимчасово окупованого Криму.

Капітанам суден «Матрос Позинич» та «Михаил Ненашев» повідомили про підозру за фактом порушення порядку в’їзду та виїзду з тимчасово окупованої території півострова Крим під час перевезення награбованого окупантами українського зерна (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Санкція цієї статті передбачає ув'язнення від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Що відбувається із зерном?

До повномасштабної війни зерно з України допомагало нагодувати 400 мільйонів людей у всьому світі. Тепер ланцюжок постачань порушений, оскільки морський експортний шлях недоступний через блокаду українських портів росіянами. В ООН наголошують, що це може загрожувати загостренням голоду у світі. А президент Володимир Зеленський заявляв, що через заблокований експорт Україна недоотримала мільярди доларів.

Паралельно російські окупанти грабують та вивозять українське зерно із захоплених територій. Відомо про вивезення щонайменше 400 тисяч тонн зерна.

За даними української розвідки, для організації вивезення зерна окупанти створили так звану ГУК — «Государственную унитарную компанию». «ГУК» встановила закупівельні ціни на сільгосппродукцію, які категорично не влаштовують виробників. Через це сільгоспвиробники намагаються не продавати врожай, а зберігати його в сховищах. За відсутності вільних сховищ його зберігають в інших, не пристосованих для цього приміщеннях або навіть на відкритих майданчиках.

До всього, частину українського врожаю просто знищує вогонь. Наприклад, на окупованій Херсонщині росіяни навмисно не дозволяють гасити займання після обстрілів, знищують склади з зерном, сільськогосподарську техніку та сонячні електростанції. Щоб врятувати бодай частину врожаю, люди працюють на техніці поруч зі стіною вогню.