росія вже вивезла щонайменше 400 тисяч тонн українського зерна — чверть із того, що було на окупованих територіях
За даними Мінсоцполітики, від початку повномасштабного російського вторгнення рф вивезла з тимчасово окупованих територій України щонайменше 400 тисяч тонн зерна. Це більш як четверта частина з усього зерна, що було там на момент окупації.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький у коментарі проєкту «Крим.Реалії» («Радіо Свобода»).
«На момент фактичної окупації на цих територіях було приблизно 1,5 мільйона тонн зерна, згідно з елеваторними реєстрами. І ми отримали інформацію від українців з тих територій про факт вивезення. Якщо додати всі ці кейси, то орієнтовно 400 тисяч тонн», — сказав Висоцький.
Він зазначив, що чітко говорити про те, що сталося з понад мільйоном тонн зерна, яке залишилося, можна буде тільки після звільнення цих територій.
Висоцький наголосив, що збитки сільського господарства України від повномасштабного вторгнення уже становлять 4,3 мільярда доларів — такими є дані Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки.
Згідно з інформацією спеціалізованого порталу Markets Insider, вартість зерна на європейських ринках станом на травень-початок червня у середньому сягала 400 євро за тонну. Отже, 400 тисяч тонн зерна, які росія вивезла з України, коштують приблизно 160 мільйонів євро.
Викрадення українського зерна
10 травня розвідка Міноборони України повідомила, що окупанти вже вивезли велику частину викраденого з України зерна у Середземне море. Вже тоді розвідники припускали, що продукцію везуть у Сирію, а звідти контрабандою продаватимуть до інших країн Близького Сходу.
Після цього Міністерство закордонних справ попередило країни-споживачі, що партії зерна, які продає росія, можуть містити вкрадене з тимчасово окупованих територій України зерно, отримане внаслідок мародерства.
Перший заступник глави Мінагрополітики Тарас Висоцький розповів, що росіяни пробували продавати викрадене зерно у Єгипті та Лівані, однак ці країни відмовилися купувати такий товар.
- Поділитися: