Катастрофа літака МАУ в Ірані: Зеленський присвоїв загиблим членам екіпажу звання Героїв України
Президент України Володимир Зеленський присвоїв членам екіпажу українського літака Boeing—737, що розбився у січні цього року на околицях Тегерану, звання Героїв України.
Про це повідомили в Офісі президента України.
Зокрема за героїзм і самовіддані дії нагороду посмертно присвоїли:
- Володимиру Гапоненку (командир повітряного судна);
- Олексію Наумкіну (командир повітряного судна — пілот-інструктор);
- Сергію Хоменку (другий пілот);
- Катерині Статнік (старша бортпровідниця);
- Ігорю Матькову (старший бортпровідник);
- Денису Лихну (бортпровідник);
- Марії Микитюк (бортпровідниця);
- Валерії Овчарук (бортпровідниця);
- Юлії Сологуб (бортпровідниця).
Усі дев'ять членів екіпажу загинули в авіакатастрофі невдовзі після вильоту з аеропорту «Імам Хомейні». Літак із тілами 11 українців, які загинули внаслідок катастрофи літака МАУ в Ірані, 19 січня прилетів в аеропорт «Бориспіль», де відбулася церемонія вшанування пам’яті загиблих.
Що відомо про катастрофу літака МАУ?
Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився вночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту «Імам Хомейні» в Тегерані. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
Спочатку влада Ірану не визнавала факт збиття, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни. У липні у Франції успішно розшифрували дані обидвох «чорних скриньок» збитого в січні над Тегераном літака МАУ. У МЗС України заявили, що розшифрування підтвердило: лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.
З Іраном поки не домовилися про виплату компенсацій родинам загиблих та авіакомпанії. Крім того, в Україні заявляли про заблоковані перемовини, а заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов говорив, що українські прокурори дізналися: в Ірані катастрофу літака МАУ розслідують за статтями, які передбачають максимум три роки ув'язнення.