Церемонія прощання із загиблими у катастрофі літака МАУ в Ірані, міжнародний аеропорт «Бориспіль», Київ, 19 січня 2020 року
Фото:

Анастасія Власова/hromadske

Це був останній рейс для екіпажу літака «Міжнародних авіаліній України», який виконував рейс з Ірану до України 8 січня. З 11 загиблих українців — 9 пілоти й бортпровідники. Сьогодні, 19 січня, Іран передав Україні тіла наших громадян.

Літак Boeing-737 розбився невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, на околицях Тегерана. 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки сприйняли літак за ворожий об’єкт.

На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців. Це пілоти Сергій Хоменко, Володимир Гапоненко, Олексій Наумкін. Бортпровідники Статнік Катерина, Матьков Ігор, Микитюк Марія, Лихно Денис, Овчарук Валерія, Сологуб Юлія. Пасажирки Ольга Кобюк, Олена Малахова.

Олексій Наумкін був інструктором польотів і мав 12 тисяч годин нальоту, у тому числі на літаку Boeing-737. Сергій Хоменко був досвідченим пілотом, у минулому командир підрозділу військово-транспортної авіації України. Як цивільний пілот освоїв Вoeing-767 та Boeing-737. Пілот Володимир Гапоненко мав 11600 годин нальоту на літаках Boeing 737, в тому числі 5500 годин у якості командира повітряного судна.  

«Це були дуже досвідчені люди, з хорошими людськими якостями і безумовно професіонали своєї справи. Боляче про це говорити, але вони гідно виконували свою роботу. Тому лише хороші моменти і світла пам’ять», — бортпровідник Петро прийшов сьогодні вшанувати пам'ять колег. Він розповів, що знав майже всіх загиблих членів екіпажу, про авіакатастрофу чоловік дізнався з новин під час відпустки.

«Я 8 років пролітала. Знала всіх, крім двох новеньких, які працювали по пів року. Володимир Гапоненко, командир літака, був дуже добрий, простий, з ним можна було поговорити на будь-яку тему. Олексій Наумкін, інструктор літака, теж дуже добрий, спокійний. Ігор Матьков, старший бортпровідник, дуже веселий хлопець. Я не можу нічого поганого сказати про всіх, лише хороше», — розповіла перед прощанням Ірина, старша бортпровідниця МАУ.

Жінка могла б бути на цьому рейсі, якщо не була б у декреті.

Вшанувати пам'ять загиблих прийшов киянин Олексій, хоча й нікого з постраждалих він не знав. У руках у чоловіка був малюнок його сина.

Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, виплат компенсацій.

Помилкове збиття ракетою українського літака стало не тільки катастрофою для шести країн, чиї громадяни загинули, а й обернулося хвилею протестів серед громадян Ірану.

Поділитись: