Кібератака на агентство ЄС: хакери розмістили інформацію про вакцини від COVID-19 в інтернеті
Хакери, які отримали доступ до документів про вакцини проти COVID—19 від Pfizer/BioNTech і Moderna, розмістили дані щодо препаратів в інтернеті. Однак це не вплине на швидкість затвердження вакцин регулятором.
Про це повідомляє пресслужба Європейського агентства з дослідження лікарських препаратів (EMA).
«Поточне розслідування кібератаки на EMA показало, що деякі незаконно отримані документи, пов'язані з ліками та вакцинами проти COVID-19, які належать третім особам, були опубліковані в інтернеті», — йдеться в повідомленні.
Компанія не уточнила, які саме дані оприлюднили кіберзлочинці, однак зазначила, що правоохоронні органи вже розпочали розслідувати дії хакерів.
Що цьому передувало?
У грудні хакери здійснили атаку на Європейське агентство з дослідження лікарських препаратів. Вони отримали доступ до деяких документів щодо вакцин проти коронавірусу від Pfizer/BioNTech і Moderna. Тоді агентство розпочало розслідування.
Однак це була не перша хакерська атака на компанії, пов'язаній з вакцинами проти COVID-19. Раніше аналітики корпорації Один із найбільших світових виробників усіх видів комп'ютерів і програмного забезпечення.IBM заявляли, що з вересня кіберзлочинці проводили глобальну фішингову кампанію (виманювання даних) щодо організацій, пов'язаних з перевезенням вакцини від COVID-19, що потребує значного охолодження. Вони припустили, що атаки фінансує конкретна держава, але не називали її.
Що ми знаємо про ці вакцини?
Компанії Pfizer і BioNTech вже завершили третій клінічний етап випробування своєї вакцини проти коронавірусу та заявили про її 95-відсоткову дієвість у різних вікових, статевих, расових та етнічних групах, а також практичну відсутність побічних ефектів. Pfizer і BioNTech розраховують випустити до 50 млн доз вакцин у 2020 році та до 1,3 млрд доз до кінця 2021-го.
Вакцину від Pfizer і BioNTech уже схвалили до використання Європейська комісія та Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA). А Велика Британія першою у світі почала використовувати цей препарат для масової вакцинації. Крім того, цю вакцину вже схвалили у Всесвітній організації охорони здоров’я.
Водночас вакцина від компанії Moderna стала другою у світі, яка після завершення трьох етапів клінічних досліджень показала високу ефективність у запобіганні зараженню коронавірусом. Результати клінічних випробувань показали, що ця вакцина ефективна на понад 94%.
Цей препарат уже схвалили до використання у Європейському Союзі та до екстреного використання — у США.