Кінотеатри та інші заклади культури зможуть працювати під час локдауну, якщо вакцинують персонал — МОЗ

Кінотеатри й інші заклади культурної сфери в Україні зможуть працювати під час наступного посилення карантину, але для цього їхній персонал повинен бути вакцинованим проти коронавірусу. А у відвідувачів повинні бути COVID—сертифікати.

Це підтвердив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в етері телеканалу «1+1».

Його запитали, чи відкриють школи для навчання у вересні 2021 року. Міністр зазначив, що у разі вакцинації персоналу працювати під час імовірного майбутнього локдауну зможуть не тільки заклади освіти, а й інші сфери. Але там ковід-сертифікати муситимуть мати й відвідувачі.

«Ми говоримо і про кінотеатри, дивимось культурні та масові заходи. Така практика є у світі… Я пропоную не чекати локдауну, а встати й піти до кабінету щеплення, до центру масової вакцинації та зробити щеплення, щоб в Україні не було локдауну», — наголосив Ляшко.

Також головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю «Радіо Свобода» зазначив, що влада не планує запроваджувати локдаун по всій країні, а надалі дотримуватиметься адаптивного карантину. Введення жорстких карантинних правил у МОЗ хочуть відтягнути на максимально віддалений термін.

Нагадаємо, наприкінці липня у МОЗ зазначали, що розглядають можливість надання вакцинованим людям певних привілеїв. Зокрема — дозвіл відвідувати ресторани та кінотеатри.

Водночас маски носити поки що все ж доведеться.

Небезпека нової хвилі

Експерти Київської школи економіки (KSE) 5 серпня спрогнозували, що в Україні новий спалах коронавірусу може розпочатися протягом найближчих двох тижнів. У 20 українських регіонах уже збільшується кількість госпіталізацій.

Пов'язують це з поширенням штаму «Дельта», який, за даними ВООЗ, наявний уже щонайменше в 111 країнах світу. В Україні станом на 5 серпня офіційно зафіксували 147 випадків інфікування цим штамом.

Штам «Дельта» вперше виявили в Індії. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним.

За даними Управління з питань громадського здоров'я Великої Британії, цей штам в 1,6 раза заразніший, ніж штам Уперше знайдений у Великій Британії, який теж викликав занепокоєння у ВООЗ і який взимку спричинив у Великій Британії новий спалах коронавірусу«Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.