Китай оприлюднив дані сьомого перепису. Населення зросло, але його приріст — найменший за останні десятиліття

Згідно з даними сьомого загальнонаціонального перепису, проведеного в Китаї наприкінці 2020 року, населення країни становить трохи більш як 1,41 мільярда людей — на 5,38% більше, ніж за результатами попереднього перепису 2010 року.

Про це у вівторок, 11 травня, повідомило Національне бюро статистики Китаю, передає державне інформагентство «Сіньхуа».

Щорічний приріст населення з 2010 по 2020 рік становив у середньому 0,53% — це менше, ніж за період із 2000 по 2010 рік (0,58%). У 2020 році в КНР народилися 12 мільйонів дітей, тоді як у 2016-му — 18 мільйонів.

Також перепис показав, що трудове населення Китаю (громадяни віком від 16 до 59 років) налічує 880 мільйонів людей, що на 40 мільйонів менше, ніж у 2010 році. При цьому діти віком до 14 років становлять майже 18% китайців (на 1,35% більше, ніж у 2010-му).

Перепис проводили понад сім мільйонів працівників із 679 тисяч установ, зазначили в Національному бюро статистики Китаю. У громадян запитували повне ім’я, номер паспорта, дату народження, стать, освіту, професію і сімейний статус.

Дані перепису мали оприлюднити ще наприкінці квітня, але потім відтермінували. Тоді Financial Times із посиланням на джерела писало, що перепис може виявити перше з 1960-х років скорочення населення — менш як 1,1 мільярда.

Що це все взагалі дає?

Динаміка приросту населення може вказувати на економічні тенденції в країні. Спостереження показують, що у більш розвинених економіках населення починає скорочуватися, а рівень народжуваності — падати. Така доля вже спіткала сусідні з Китаєм Японію та Південну Корею.

Крім того, в Китаї з 1970-х років тривав масштабний соціальний експеримент, у межах якого більшості населення забороняли заводити більш як одну дитину. Він мав на меті стримати стрімке зростання населення, яке на той час в Китаю не було можливості прогодувати.

Двох дітей, наприклад, було дозволено мати представникам етнічних меншин, єдиним дітям у своїх батьків, а також сім'ям, які проживають в сільській місцевості, якщо їхня перша дитина — дівчинка (останнє через те, що в Китаї більше чоловіків, ніж жінок, хоча це також змінюється).

У 2016 році у Китаї політику «одна сім'я — одна дитина» скасували. У наступні два роки вона призвела до певного зростання населення, але, як стверджують у КНР, цей ефект був короткостроковим.