Китай проводить нові військові навчання довкола Тайваню під час візиту на острів делегації США
У Китаї заявили, що провели додаткові військові навчання поблизу Тайваню 15 серпня, доки на острові з візитом перебуває група законодавців США.
Про таке пише Reuters.
Згідно з повідомленням, Китай організував «багатофункціональне спільне патрулювання бойової готовності» та бойові навчання в морському та повітряному просторі навколо Тайваню.
Китайське командування заявило, що ці навчання були «суворим фактором стримування для Сполучених Штатів і Тайваню, які продовжували грати в політичні трюки та підривати мир і стабільність у Тайванській протоці».
У Міноборони Тайваню поінформували, що 15 китайських літаків перетнули середню лінію Тайванської протоки, неофіційну перешкоду між ними. У Тайвані засудили нові навчання Китаю та заявили, що «спокійно зустрінуть їх».
Напередодні у Тайвань прибула делегація американських законодавців — 5 членів Конгресу США. Вони мали зустрітися з президенткою Тайваню та іншими посадовцями. Це сталося через 12 днів після візиту спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі, у відповідь на що Китай також провів військові навчання довкола самоврядного острова.
Міноборони Китаю заявило, що вчорашня поїздка законодавців посягає на суверенітет і територіальну цілісність Китаю і «повністю розкриває справжнє обличчя Сполучених Штатів як руйнівників миру і стабільності в Тайванській протоці».
«Народно-визвольна армія Китаю продовжує навчання і підготовку до війни, захищає національний суверенітет і територіальну цілісність і рішуче придушить будь-яку форму сепаратизму "незалежності Тайваню" та іноземне втручання», — йдеться в заяві китайського Міноборони.
Візит Ненсі Пелосі
2 серпня Тайвань, який Китай вважає своєю територією, відвідала спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі, що обурило КНР. Це був перший візит посадовця такого рівня за 25 років. У відповідь Китай призупинив співпрацю зі США за низкою напрямів, а також анонсував санкції проти Ненсі Пелосі та її найближчих родичів.
А ще Китай почав військові навчання біля острова. Уже після відбуття Пелосі сили КНР випустили кілька ракет у бік вод поблизу північно-східного та південно-західного Тайваню, перетнули неофіційну лінію розмежування між островом і материковим Китаєм тощо. У Тайвані також заявляли, що китайська армія репетирувала напад на острів.
Високопоставлений чиновник Білого дому казав, що Китай використав візит Пелосі як привід для початку посиленої кампанії тиску на Тайвань, поставивши під загрозу мир і стабільність у Тайванській протоці та в ширшому регіоні.
Зазначимо, що континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю»: кожен вважає себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією.