Китайські компанії вже купили акції «Мотор Січ», тепер рішення за Антимонопольним комітетом — керівництво заводу
Китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду з купівлі понад 50% акцій заводу «Мотор Січ». Раніше газета The Wall Street Journal писала, що радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, аби переконати керівництво підприємства не укладати угоду.
Про це Громадському повідомив директор із зв'язків з громадськістю ВАТ «Мотор Січ» Анатолій Малиш.
«Китайські компанії вже купили акції. Тепер рішення за АМКУ, коли воно буде — ми не знаємо», — зазначив Малиш.
Водночас, директор із зв’язків з громадськістю не підтвердив інформацію американського ділового видання The Wall Street Journal про можливий продаж заводу китайській компанії «Beijing Skyrizon Aviation».
«У мене такої інформації немає», — розповів Малиш.
Раніше The Wall Street Journal із посиланням на джерела в американській адміністрації повідомила, що США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу «Мотор Січ». На думку американської сторони, продаж заводу, як одного з головних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості, у рази підвищить оборонні спроможності Китаю.
Раніше журналісти Bihus.Infо з'ясували, щопідприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.
Президент «Мотор Січі» — В'ячеслав Богуслаєв — герой України, народний депутат 5-го, 6-го, 7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Богуслаєв разом із директором представництва «Мотор Січі» у Москві Петром Кононенком володіють низкою підприємств у Росії («Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС»). За даними журналістів, «ВКМС» Богуслаєва з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» на російський 218 авіаремонтний завод.