США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу «Мотор Січ». Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, щоб переконати керівництво підприємства не укладати угоду.

Про це повідомила газета The Wall Street Journal із посиланням на джерела в американській адміністрації.

За інформацією видання, помічник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, щоб переконати керівництво заводу не укладати угоду. Зараз інтерес у покупці українського заводу має китайська компанія «Beijing Skyrizon Aviation».

На думку американської сторони, продаж заводу, як одного з головних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості, у рази підвищить оборонні спроможності Китаю.

«Це все входить у проблему стратегії нацбезпеки і оборони. Це стратегічне змагання з Китаєм», — мотивували зацікавленість Болтона джерела видання.

За словами одного з експертів-співрозмовників WSJ, зараз авіаційні двигуни — найбільша проблема оборонної промисловості Китаю, тоді як український завод після анексії Росією Криму 2014 року відчуває нестачу у замовленнях.

Керівництво українського заводу і американська сторона утрималися від коментарів щодо можливої ​​зустрічі. У китайській компанії повідомили газеті, що ще дуже рано говорити про будь-які досягнуті домовленості.

Директор із зав’язків з громадськістю ВАТ «Мотор Січ» Анатолій Малиш повідомив Громадському, що китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду з купівлі понад 50% акцій заводу.

«Китайські компанії вже купили акції. Тепер рішення за АМКУ, коли воно буде – ми не знаємо», — зазначив Малиш. 

Раніше журналісти Bihus.Infо з'ясували, що підприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.

Президент «Мотор Січі» — В'ячеслав Богуслаєв — герой України, народний депутат 5-го6-го7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Богуслаєв разом із директором представництва «Мотор Січі» у Москві Петром Кононенком володіють низкою підприємств у Росії («Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС»). За даними журналістів, «ВКМС» Богуслаєва з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» на російський 218 авіаремонтний завод.

Поділитись: