Китайський марсохід виїхав із платформи на поверхню Червоної планети. Тепер він може почати повноцінне дослідження
Китайський космічний зонд «Чжужун», який 15 травня здійснив успішну посадку на Марс, зійшов із посадкової платформи та почав рухатися. Китай став другою країною світу, чий апарат проїхався поверхнею Червоної планети.
Про це повідомило китайське інформагентство «Сіньхуа».
Згідно з даними передавання вимірювальної та іншої інформації з метою контролю над об'єктами чи процесамителеметрії, колеса китайського марсохода «ступили» на марсіанську землю о 10:40 22 травня GMT+8; 05:40 22 травня за Києвомза пекінським часом. Тепер «Чжужун» може почати повноцінну роботу: зокрема, під час своєї місії він шукатиме ознаки ймовірного життя на поверхні Марса.
Китайський марсохід здійснив успішну посадку на поверхню планети 15 травня. Так, Китай став другою країною у світі після США, яка приземлила там свій апарат. Окрім того, свою першу місію на Марсі запустили ОАЕ, але цей апарат не призначений для посадки на планету ㅡ він вивчатиме її з орбіти.
Зонд «Чжужун» запустили на Марс 23 липня 2020-го, і вже 10 лютого він успішно вийшов на орбіту планети. Упродовж трьох місяців апарат обстежував орбіту та готувався до плавної посадки.
Китайські науковці прогнозують, що «Чжужун» працюватиме щонайменше протягом 90 марсіанських днів. Один день на Марсі триває приблизно 24 години 39 хвилин.
Апарат вивчатиме підземні умови планети та спробує знайти там ознаки життя. Зонд має камеру й інструменти, які допоможуть проаналізувати місцеві породи та знайти лід. Проте дослідження поверхні Марса — це лише одна з частин китайської місії.
Також на орбіту Червоної планети планують запустити космічний корабель, який вивчатиме Марс дистанційно.
Це вже не перша спроба Китаю досліджувати Марс. У 2011 році разом із Росією Китай запустив супутник «Іньхуо-1», але тоді він вийшов із ладу й упав у Тихий океан.