Китайський марсохід прислав перші фото й відео. Поки нічого цікавого — лише свідчення того, що апарат працює нормально

Китайський космічний зонд «Чжужун», який 16 травня здійснив успішну посадку на Марс, передав на Землю перші фото й короткі відео. Там видно здебільшого лише сам апарат — схоже, він неушкоджений, а отже, його висадження на Марс відбулося успішно.
Про це в середу, 19 травня, повідомило Національне космічне управління Китаю (CNSA).
На одному з фото видно рампу, якою китайський ровер буде спускатися на поверхню Марса з платформи. У CNSA кажуть, що рампа встановилася правильно. Викривлену лінію горизонту на задньому тлі пояснюють лінзою камери.
На іншому фото, зробленому задньою камерою, видно сонячні батареї. Національне космічне управління Китаю зазначає, що вони також розгорнулися в робочому режимі.

Китайському зонду вдалося передати й короткі відео, де показаний відліт аерокапсули, в якій «Чжужун» увійшов у марсіанську атмосферу.
Зонд запустили на Марс 23 липня 2020-го, і вже 10 лютого він успішно вийшов на орбіту планети. Упродовж трьох місяців апарат обстежував орбіту та готувався до плавної посадки. У березні він надіслав перші фото Марса, а 16 травня успішно приземлився на його поверхню.
Китайські науковці прогнозують, що «Чжужун» працюватиме щонайменше 90 марсіанських днів. Один день на Марсі триває приблизно 24 години 39 хвилин.
Апарат вивчатиме підземні умови планети та спробує знайти там ознаки життя. Зонд має камеру й інструменти, які допоможуть проаналізувати місцеві породи та знайти лід. Проте дослідження поверхні Марса — це лише одна з частин китайської місії.
Також на орбіту Червоної планети планують запустити космічний корабель, який вивчатиме Марс дистанційно.
Це вже не перша спроба Китаю досліджувати Марс. У 2011 році разом із Росією Китай запустив супутник «Іньхуо-1», але тоді він вийшов із ладу й упав у Тихий океан.
- Поділитися: