Комісія нарешті потрапила до Києво-Печерської лаври. Мінкульт показав пошкоджену споруду XIX століття
Комісія Міністерства культури та інформаційної політики змогла потрапити до Києво—Печерської лаври. Кілька разів їй блокували доступ до приміщень.
Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.
Комісія має визначити рівень збереженості культурних цінностей у Лаврі. Наприкінці березня священники та віряни УПЦ МП не пускали членів комісії до Лаври.
«Комісія МКІП нарешті працює, хоч і не без перешкод», — зазначили у міністерстві.
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко розповів, що комісія потрапила до корпусу №112. У відомстві показали наслідки користування цим приміщенням УПЦ МП.
За словами Ткаченка, на фото — наслідки користування УПЦ МП Книжковим складом Києво-Печерської лаври, збудованого в другій половині ХІХ століття, що є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.
Комісія зафіксувала аварійний стан приміщення, непридатний для експлуатації та такий, що має явні ознаки руйнування. Ткаченко зазначив, що комісія подала до поліції заяву про знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини (ст. 298 Кримінального кодексу).
«Приміщення Книжкового складу опечатано представниками заповідника. Слідчі проводять всі необхідні процесуальні дії від огляду приміщення до показів свідків», — написав Ткаченко.
Що передувало?
До 29 березня УПЦ МП мала звільнити будівлі, які перебувають на балансі державного заповідника «Києво-Печерська Лавра», бо заповідник розірвав договір оренди. Натомість представники УПЦ МП у той день проводили богослужіння у Лаврі.
Як пояснив міністр культури Олександр Ткаченко, розірвання договору зумовлене висновками Міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення умов користування державним майном із боку монастиря.
Крім того, уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження 2013 року про передання в безоплатне користування монастиреві УПЦ МП будівель і споруд Києво-Печерської лаври.
Монастир подав позов до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про визнання односторонньої відмови від договору недійсною. В УПЦ МП заявили, що не планують покидати Лавру до закінчення судового розгляду.
Тим часом предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній призначив виконувати обов'язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври архімандрита Авраамія (Лотиша), який нещодавно перейшов із УПЦ МП. У відповідь УПЦ заявила, що накладає «заборону у священнослужінні» на Авраамія «за ухилення в розкол» і «грубе порушення присяги священнослужителя».