Комісію Мінкульту не пустили до Києво-Печерської лаври. А намісник Павло погрожував журналістам

Віряни Української православної церкви московського патріархату не пустили до приміщень Києво—Печерської лаври комісію Міністерства культури та інформаційної політики.

Відео сварки опублікувало «Радіо Свобода».

Там вказують, що комісія мала перевірити дві будівлі, однак віряни почали сваритися з членами комісії.

У комісії зазначили, що звернуться в поліцію, якщо їм будуть перешкоджати знов.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Доповнено о 16:40. Міністерство культури та інформаційної політики подало заяву до поліції через перешкоджання роботі комісії в Києво-Печерській лаврі, заявив міністр культури Олександр Ткаченко.

Комісія Мінкульту запрацювала з 20 березня. Вона має визначити рівень збереженості культурних цінностей. Тож із 21 березня в Лаврі закрили вхід до ближніх печер із мощами святих, повідомляли в УПЦ МП та міністерстві.

Крім того, журналісти опублікували відео, на якому намісник Києво-Печерської лаври, митрополит Павло погрожує медійникам.

«Я зараз візьму цю палку і поб'ю ваші фотоапарати», — сказав він. Коли у священника запитали, чому він погрожує, той відповів, що не він погрожує, а йому погрожують.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Доповнено о 13:40. У Національній спілці журналістів заявили про масові порушення прав роботи журналістів біля Києво-Печерської лаври. Зокрема, прихильники УПЦ МП затуляють камери, сварять медійників, погрожують побити палицями та штовхають журналістів.

НСЖУ закликає правоохоронців більш пильно стежити за напруженою ситуацією біля Лаври та не допускати порушення прав журналістів під час роботи.

Нагадаємо, зранку 30 березня представники УПЦ МП проводили богослужіння в Києво-Печерській лаврі, хоча 29 березня у них закінчився термін оренди храмів.

Що передувало?

УПЦ МП попередили, що до 29 березня вона має звільнити будівлі, які перебувають на балансі державного заповідника «Києво-Печерська лавра». Як пояснив міністр культури Олександр Ткаченко, розірвання договору зумовлене висновками Міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря.

Натомість в УПЦ МП заявили, що в листі чиновників «жодної інформації про юридичні підстави для розірвання договору не зазначено». Так, зранку 29 березня УПЦ МП заявила, що сотні її вірян зібралися на молитву.

Як стало відомо, монастир подав позов до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про визнання недійсною односторонньої відмови від договору. Проте суддя заявив про самовідвід. Тож справу передадуть уповноваженому працівнику суду для повторного автоматичного розподілу справи. В УПЦ МП заявили, що не планують покидати лавру до закінчення судового розгляду.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що проти ченців і священників УПЦ МП, які перебувають у Києво-Печерській лаврі, силу не застосовуватимуть. Але він пообіцяв, що правоохоронці не допустять провокацій.

Тим часом предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній призначив виконувати обов'язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври архімандрита Авраамія (Лотиша), який днями перейшов з УПЦ МП. У відповідь УПЦ заявила, що накладає «заборону у священнослужінні» на Авраамія «за ухилення в розкол» та «грубе порушення присяги священнослужителя».