Конгресменів просили зустрітися з «правою рукою» Зеленського Єрмаком і віцепрем'єром Резніковим, але не склалося
Американський бізнесмен українського походження Ігор Пастернак звертався до низки членів Конгресу США для організації зустрічі з ними глави Офісу президента Андрія Єрмака. Той начебто мав приїхати у Вашингтон 16—20 травня, але ані поїздки, ані зустрічі так і не було.
Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на лист-запит щодо зустрічі, який видання отримало від працівника офісу одного з конгресменів. Його справжність виданню підтвердив сам Пастернак.
Із листа випливає, що 16-20 травня мав відбутися візит української делегації до Вашингтона у складі Єрмака (який очолював би делегацію) й віцепрем’єра та міністра з питань тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова.
Єрмака в листі представляють як «найближчу довірену особу» Зеленського, «другу найвпливовішу людину» після нього, а також як «в оригіналі power broker, що означає "впливова людина", в переносному значенні "сірий кардинал"праву руку» президента в питаннях внутрішньої та зовнішньої політики.
Присутність Резнікова в делегації пояснювалася тим, що він перебуває «в найближчому оточенні президента», присутній на всіх зустрічах найвищого рівня і відповідальний, серед іншого, за «українсько-американські відносини».
Мета візиту полягала у «формуванні нових, стратегічних і передбачуваних відносин із Конгресом США, зокрема забезпечення безперервної двопартійної підтримки територіальної цілісності України» та «інформування керівництва Конгресу про поточну ситуацію в Україні та про неї».
Андрій Єрмак заявив «Радіо Свобода», що не знає про підготовку цього візиту, і припустив, що йшлося про чиїсь приватні ініціативи.
Бізнесмен Ігор Пастернак підтвердив, що справді відправляв такі листи для організації зустрічі, щоб «українські чиновники могли провести брифінг про те, «які подальші кроки, на їхню думку, запланував здійснити Путін».
Він зазначив, що пішов на такий крок після розмови з Резніковим щодо російської агресії, і вирішив, що їх мали б почути й члени Конгресу. Але бізнесмен не уточнив, чи узгоджував він свою ініціативу з Єрмаком чи Резніковим.
«Я не впевнений, чи планували вони взагалі приїхати до Сполучених Штатів», — сказав Пастернак.
Віцепрем’єр у коментарі «Радіо Свобода» сказав, що Пастернак — його давній друг, і ідея про зустріч із конгресменами була його. Але їх він ні з ким не погоджував. Але Резніков вважає, що дії Пастернака мають виключно проукраїнський характер.
«Радіо Свобода» зазначає, що Пастернак володіє й керує компанією Worldwide Aeros Corp. (Каліфорнія), яка займається виробництвом воєнних дирижаблів та аеростатів.
Після Революції Гідності бізнесмен деякий час співпрацював з «Укроборонпромом»: у 2017-му його компанія виготовила в Україні гвинтівки М-4 за американською ліцензією. Крім того, він раніше був одним із донорів Демократичної партії США.