Космічний телескоп Kepler «прокинувся» та розпочав пошук екзопланет
Телескоп Kepler вийшовз режиму «сплячки», вякий його відправили влипні 2018—го та почав чергову кампанію з пошуку екзопланет. Інженери намагаються отримати якомога більше даних від апарата доповного вичерпання запасів палива, яке імовірно станетьсявнайближчі місяці.
Телескоп Kepler вийшов з режиму «сплячки», в який його відправили в липні 2018-го та почав чергову кампанію з пошуку екзопланет. Інженери намагаються отримати якомога більше даних від апарата до повного вичерпання запасів палива, яке імовірно станеться в найближчі місяці.
Про це повідомляється на сайті NASA.
У березні 2018 року команда місії Kepler повідомила, що запаси палива на борту телескопа закінчуються. Без палива обсерваторія не зможе керувати апаратом, через що припиниться наукова робота і передача даних на Землю.
Інженери вирішили максимально використати ресурс телескопа до моменту його виходу з ладу, тому на даному етапі в пріоритеті у NASA передача вже зібраних даних. З цією метою в липні Kepler перевели в режим «сплячки» для економії палива, а на серпень запланували сеанси зв’язку з телескопом, за підсумками яких інженери мали оцінити придатність телескопа до передачі даних і подальшої роботи.
Повідомляється, що наприкінці серпня Kepler почав свою 19-ю пошукову кампанію. Натомість інженери зазначили, що з керуванням телескопом можуть виникнути певні проблеми через неправильну роботу одного з двигунів.
До того ж досі невідомо скільки палива залишається на борту телескопа. Проте фахівці розраховують, що їм вдасться провести ще одну, 20-у пошукову кампанію.
Після того, як Kepler завершить свою роботу, шукати екзопланети буде космічний телескоп TESS. Його запустили в космос у квітні 2018 року, а вже за місяць після запуску він надіслав перший тестовий знімок. До того ж, на початок 2019 року запланований запуск в космос нового телескопа CHEOPS, що побудувало Європейське космічне агентство.
Космічний телескоп Kepler, названий на честь Йоганна Кеплера, німецького філософа, математика, астронома, астролога та оптика. Його основне завдання — пошук екзопланет методом транзитної фотометрії.
За перші три роки роботи(з 2009 року) апарат виявив понад 3,5 тисячі кандидатів в екзопланети, причому більшість з них були невеликими планетами, більшими за Землю майже в три рази.
У 2013 році роботу телескопа припинили через несправність гіроскопа, однак інженерам вдалося відновити його орієнтацію завдяки сонячному випромінюванню. Нині Kepler завершив 18 пошукових кампаній, хоча спочатку передбачалося лише 10.
Раніше ми розповідали, що Японія вперше у світі планує випробувати міні-ліфт у космосі