КСУ відмовився перевіряти законність призначення Шкарлета міністром освіти
Велика палата Конституційного суду України відмовилася відкривати провадження щодо призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України. Подання до суду надіслали 46 народних депутатів.
Про це повідомила пресслужба КСУ.
«За результатами розгляду цього питання постановлено Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі», — йдеться в повідомленні.
5 березня до Конституційного суду надійшло подання групи народних депутатів, у якому вони оскаржили призначення Верховною Радою Сергія Шкарлета міністром освіти і науки. Депутати підозрюють кнопкодавство під час голосування.
Вони наголошують, що постанова про призначення міністра була ухвалена з порушенням Конституції через неперсональне голосування окремими депутатами.
Зазначимо, раніше представниця парламенту в КСУ Ольга Совгиря наголошувала, що Конституційний Суд уже підтримував такі подання. Через неперсональне голосування він визнавав неконституційними результати голосування щодо законів «Про всеукраїнський референдум» і «Про засади державної мовної політики».
Можливе кнопкодавство
Ще 17 грудня, у день голосування, депутатка від «Голосу» Інна Совсун опублікувала табло системи «Рада» під час голосування за кандидатуру Шкарлета, на якому видно, що 8 депутатів ОПЗЖ проголосували за, але їх на своїх місцях не було.
Совсун також зазначала, що серед тих, хто підтримав кандидатуру Шкарлета, є депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Григорій Суркіс. Проте його в Раді 17 грудня взагалі не було.
Зрештою, через можливе неперсональне голосування за Григорія Суркіса в Офісі генерального прокурора відкрили кримінальне провадження.
3 березня Державне бюро розслідувань викликало на допит у справі про неперсональне голосування під час призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки чотирьох народних депутатів від «Голосу».