Літаки точно будуть, а Міноборони варто реорганізувати: про що говорив Резніков на пресконференції
Сьогодні, 5 лютого, у Києві відбулася пресконференція міністра оборони України Олексія Резнікова. Він зокрема розповів про новий імовірний наступ росії, заплановане постачання літаків, а також прокоментував своє можливе звільнення.
Про можливе звільнення
Жоден чиновник не вічний у кріслі. Рішення про те, бути мені міністром чи ні, ухвалює президент. У будь-який момент це може трапитися. Я буду робити все, щоб ми перемогли.
Про новий наступ рф
Ми очікуємо на наступ рф у лютому. Це не дуже логічно з військового погляду, але росіяни люблять символізм. Ми очікуємо на цей тиск з їхнього боку, ми готові. Ми накопичуємо резерви, працюємо із підготовкою персоналу.
Ми не бачимо, щоб росіяни повністю були готові до наступу. Але і минулого разу вони теж не дуже були готові — і отримали по зубах.
Не вся західна зброя встигне доїхати до лютого, але ми готові. Вже створені ресурси та резерви, якими ми спроможні стримувати ворога.
Про міжнародну допомогу
У листопаді 2021 року нам не хотіли давати ЗРК FIM-92 Stinger. А сьогодні ми маємо не тільки «Стінгери», а ще й ПЗРК, ППО, ЗРК MIM-104 Patriot, ЗРК SAMP-T. Це дозволить нам збивати балістичні ракети. Але нам треба більше, це не означає, що нам цього достатньо.
Щодо танків і бронетехніки, колись нам казали: «Ні». Але в нас тепер є танкова коаліція. Ми чітко розуміємо, коли отримаємо та скільки. Відзавтра, 6 лютого, починається навчання наших екіпажів на танках Leopard. Будемо обговорювати з партнерами ще можливість ремонту техніки та постачання запчастин.
Нам потрібна зброя «довгої руки» — 150 кілометрів. Це дасть нам можливість бути більш активними та діяльними. Наголошую: ми беремо на себе зобовʼязання не застосовувати зброю по території рф — тільки по окупованій українській території.
Про постачання літаків
Сьогодні в плані зброї Україна отримала майже все, окрім літаків. Я вас запевняю, що вони будуть. Питання лиш у тому, які: F-16, Gripen чи інші.
Про домовленості з Німеччиною
Ми не обговорювали з Німеччиною передання літаків. Найважливіше, про що ми домовилися, — це про передання Leopard та дозвіл іншим країнам передавати нам ці танки.
Я переконаний, що ці танки стануть основною бойовою одиницею. Тому для нас важливо співпрацювати з Німеччиною в плані передання запчастин, допомогою з ремонтом тощо. Також нам важливо переконувати Німеччину передати більше IRIS-T.
Про Україну в НАТО
Україна де-факто стала країною НАТО — залишилося тільки ухвалити це рішення де-юре. Ми впровадили «натовську» систему LOGFAS, яка забезпечує логістичний та складський контроль. Контроль за зброєю абсолютно зрозумілий. Чисельність української армії зросла кратно, через що довелося масштабувати всі процеси забезпечення.
Про реорганізацію Міноборони
Ми маємо перезапустити антикорупційне управління Міністерства оборони. Я мушу констатувати, що воно не впоралося зі своїм завданням. Ми маємо його повністю перезапустити.
Окрім того, що треба реорганізувати Міноборони, ще слід провести реформу військової освіти, кадрову реформу, перезапустити систему грошового забезпечення та забезпечення житлом.