Люксембург відмовився видавати ліцензію німецькому філіалу RT. Так канал хотів обійти законодавство Німеччини

Влада Люксембургу відмовилася видавати ліцензію на супутникове мовлення «RT auf Deutsch» — німецькій філії пропагандистського каналу РФ. Так він хотів обійти німецьке законодавство, що забороняє давати ліцензії на супутникове мовлення каналам, які належать іноземним державам.

Про це повідомляє AFP.

Управління з питань ЗМІ, телекомунікацій та цифрової політики Люксембургу, яке відповідає за ліцензування медіа в країні, заявило, що «RT auf Deutsch» не належить до їхньої юрисдикції. Тому відомство не уповноважене дозволяти телеканалу супутникове мовлення.

«Оскільки мовник має офіс у Німеччині, а значна частина його працівників надає аудіовізуальні послуги в Німеччині, "RT auf Deutsch" вважається таким, що перебуває під юрисдикцією ФРН», — ідеться в заяві канцелярії прем’єр-міністра Люксембургу Ксав’є Беттеля.

Заявку на супутникове мовлення до регулятора Люксембургу RT подав у червні 2021 року. Пропагандистський мовник хотів обійти обмеження в законодавстві Німеччини, що забороняє надання ліцензій на супутникове мовлення ЗМІ, якими володіють іноземні держави.

RT вже заявило, що отримало відповідь люксембурзької влади, і його юристи «вивчають листа, щоб вирішити подальші кроки».

Що таке RT?

RT (раніше відомий як Russia Today) створили у 2005 році в Росії. Це телевізійна Телеканал мовить російською, англійською, німецькою, іспанською та арабськими мовамибагатомовна компанія, орієнтована на закордонну аудиторію. RT фінансує уряд Російської Федерації.

Компанія позиціонує себе як альтернативу таким міжнародним каналам новин, як CNN, BBC, «Голос Америки» або Euronews.

Проте компанію неодноразово звинувачували в порушенні стандартів журналістики та трансляції російської пропаганди.

Приміром, у 2015 році в одній із програм Russia Today заявили, що BBC начебто «інсценувала» атаку сирійських державних військ із застосуванням хімічної зброї проти цивільного населення в Сирії, щоб зняти репортаж.

А у випуску програми під назвою «Геноцид на сході України» журналісти каналу запевняли, що українська влада нібито навмисно обстрілює цивільне населення Донбасу, вбиває та катує журналістів і здійснює інші діяння, зокрема розп'яття немовлят.

У 2020 році Литва та Латвія заборонили ретрансляцію кількох каналів RT на своїй території. Перед тим Європейський Союз увів санкції проти пропагандиста Дмитра Кисельова, керівника інформаційного агентства «Россия сегодня». Воно не пов'язане з RT, але ЄС вважає, що Кисельов фактично контролює канал.