Керівник міжнародного інформаційного агентства «Россия сегодня» Дмитро Кисельов (у центрі справа) разом із президентом РФ Володимиром Путіним (у центрі зліва) та головредкою RT Маргаритою Сімоньян (справа)
Фото:

Wikipedia

Литва слідом за Латвією заборонила трансляцію на своїй території п’яти телеканалів групи RT (раніше «Russia Today»). Про це повідомляє «Новая газета — Балтия».

Рішення ухвалила Литовська комісія з питань радіо й телебачення, воно набуває чинності з 9 липня.

За словами глави комісії Мантаса Мартішюса, причиною заборони є не контент телеканалів, а санкції ЄС, введені проти Дмитра Кисельова. Він очолює не RT, а МІА «Россия сегодня», утім в обох цих структурах головредкою працює Маргартиа Сімоньян, проти якої санкції введені не були.

Сама вона, до речі, вже встигла охрестити рішення литовського регулятора «фантасмагоричною тупістю».

«Вони, напевне, в ґуґл просто забили "россия сегодня", і їм переклало "Russia Today". Нічим іншим цю фантасмагоричну тупість я пояснити не можу», — зазначила вона.

Раніше Латвійська Національна рада з електронних ЗМІ (NEPLP) заборонила трансляцію на території країни семи пропагандистських телеканалів російської державної групи RT.

RT створили у 2005 році у Росії. Це телевізійна багатомовна компанія, орієнтована на закордонну аудиторію. ЇЇ фінансує уряд РФ. RT неодноразово звинувачували у маніпуляціях та розповсюдженні російської пропаганди.

Поділитись: