«Матиме руйнівні наслідки»: в МЗС України відреагували на звернення Держдуми Росії щодо визнання «Л/ДНР»
У Міністерстві закордонних справ України відреагували на рішення Держдуми Росії надіслати Володимирові Путіну звернення з вимогою визнати незалежність самопроголошених республік на Донбасі.
Про це нам у коментарі повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.
У відомстві наголошують, що визнання Росією «Л/ДНР» означатиме її «свідомий вихід» із Мінських домовленостей. А це завдасть удару дипломатичному врегулюванню війни на Донбасі.
«Визнання "Л/ДНР" не матиме жодних правових наслідків. Росії не вдасться видати російську окупаційну адміністрацію на тимчасово окупованих територіях у Луганській та Донецькій областях за "незалежні суб’єкти", так само як і приховати свою участь як сторони збройного конфлікту на Донбасі», — заявляють в МЗС.
Як зазначив Ніколенко, якщо Путін підтримає постанову Держдуми, таке рішення «матиме руйнівні наслідки» для міжнародного правопорядку. У міністерстві закликають Росію зайняти конструктивну позицію, щоб досягнути прогресу в наявних переговорних форматах. В іншому разі Росія буде відповідальна за руйнування Мінських домовленостей.
Напередодні голосування Держдуми радник голови Офісу президента Михайло Подоляк також заявляв, що будь-які постанови про визнання «Л/ДНР» означатимуть лише явну відмову Росії від Мінських домовленостей.
А Верховна Рада України 15 лютого звернулася до міжнародних організацій, урядів і парламентів держав світу щодо невизнання незалежності самопроголошених республік.
Нагадаємо, 15 лютого депутати російської Держдуми ухвалили звернення до президента РФ Володимира Путіна щодо визнання незалежності самопроголошених «Л/ДНР».
«Комуністична партія РФ», яка була ініціатором постанови, вважає, що вона «створить підстави для забезпечення гарантій безпеки та захисту цих народів від зовнішніх загроз і реалізації політики геноциду щодо жителів республік».
Вплив Росії на Донбасі
Офіційно Росія не визнає своєї участі у війні на Донбасі й досі не визнавала незалежності самопроголошених республік. Проте РФ поширювала свій вплив на окуповані території, зокрема за допомогою видачі російських паспортів.
Наприклад, торік Росія прискорила масове видавання своїх паспортів на окупованих територіях Донбасу. Крім того, влада РФ дозволила мешканцям окупованих територій, які мають російські паспорти, онлайн голосувати на виборах у Держдуму Росії.