Медведчук поскаржився, що його доньці анулювали візу для навчання у Швейцарії

Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук заявив, що його доньці не видали візу для навчання у Женевському університеті.

Про це він сказав в інтерв'ю заблокованому телеканалу UkrLive.

Політик зазначив, що його донька нібито навчалася в Україні, а після цього склала іспити та вступила до Женевського університету. За словами Медведчука, спершу вона отримала навчальну візу та на початку вересня 2021 року мала їхати на навчання.

Проте за два дні до цього, запевняє політик, його доньці повідомили, що візу анулювали.

«Західний світ і тут виявився. Так, я виступаю проти зовнішнього управління, зовнішнього управління США та Заходу. І виступатиму», — заявив Медведчук.

Він також розповів, що коли на нього наклали санкції, йому нібито пропонували на деякий час покинути країну. «Ці пропозиції надходили від друзів, на яких виходили представники Офісу президента», — сказав політик.

За словами Медведчука, коли він уже отримав підозру, йому нібито пропонували піти з політики в обмін на припинення кримінальних проваджень.

Трохи контексту

19 лютого 2021 року РНБО запровадило санкції проти Медведчука, його дружини Оксани Марченко, низки громадян РФ, а також проти цивільної дружини Тараса Козака Наталії Лавренюк.

Перед тим, 2 лютого, санкції запровадили проти Віктора Медведчука та його однопартійця Тараса Козака. Під санкції потрапили й 8 компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.

Також Віктор Медведчук має не одне звинувачення за 111-ю статтею ККУ «держзрада». У травні 2021 року йому та його однопартійцю Тарасові Козаку оголосили підозру в держзраді за трьома епізодами: замах на розкрадання природних ресурсів України, передання секретної інформації про Збройні Сили та організація підривної діяльності.

У жовтні Медведчуку оголосили нову підозру за статтями про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації. Йому закидають перешкоджання у тому, щоб Україна отримала дешеве вугілля з Південної Африки під час енергетичної кризи.