Ми не прагнемо бути «державною церквою» — предстоятель ПЦУ Епіфаній
Предстоятель Православної церкви України Епіфаній в інтерв'ю виданню «Українська правда» заявив, що ПЦУ не прагне бути «державною церквою» і ніколи такою не буде.
«Ми не будемо ніколи і не прагнемо бути "державною церквою"», — сказав він, додавши, що ПЦУ не фінансує держава й церква «живе на самоутриманні».
Епіфаній зазначив, що до створення ПЦУ держава завжди була проти церкви, хіба за президента Віктора Ющенка УПЦ КП мала підтримку — «і то доволі формальну». Він додав, що УПЦ МП мала набагато більшу підтримку, зокрема фінансову, від Віктора Януковича та Леоніда Кучми.
«Мені, наприклад, як митрополиту не потрібні ніякі особливі умови. Я їх не маю. Я приймаю в кабінеті ректора (Духовної академії – УП), не маю ніяких покоїв окремих і так далі. І не прагну цього. Так, має бути створений якийсь адміністративний центр. Це питання часу і грошей. Зараз ми їх не маємо. Але будуть з'являтись меценати, які будуть жертвувати, щоб допомогти, а не інвестувати, щоб керувати Церквою. Цього не буде», — зазначив Епіфаній.
Він також додав, що вдячний президенту Петру Порошенку за те, що зміг досягнути визнання церкви — «фактично він був головним переговірником і зміг завдяки своїм дипломатичним здібностям переконати Вселенського патріарха» — але надалі, за словами предстоятеля ПЦУ, він не зможе втручатися у внутрішні справи церкви.
Раніше Епіфаній розповів, що Православна церква України готова до користування храмами громадам двох церков.
Епіфаній також розповів, щоПЦУ буде відходити від російських імперських традицій і рухатиметься в напрямку грецьких.
Предстоятель Православної церкви України Епіфаній також прокоментував допуск представників ЛГБТ-спільноти до одного з головних таїнств православної церкви — причастя.
5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.