Шкарлет каже, що виграв суд проти Нацагентства із забезпечення якості освіти. Раніше те підтвердило плагіат у міністра
Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконними дії Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості освіти (НАЗЯВО), який встановив в наукових роботах міністра освіти та науки Сергія Шкарлета плагіат.
Про це заявив сам Шкарлет.
Каже, що ОАСК дослідив матеріали справи та «визнав протиправними дії відповідача щодо встановлення наявності текстових запозичень без посилання на джерело»
у низці наукових робіт міністра.
«Як і обіцяв, у судовому порядку я захистив своє ім’я як науковця, який ніколи не займався плагіатом. А тому всіх своїх політичних опонентів, які намагалися на цьому побудувати цілу кампанію з дискредитації, щиро вітаю з очікуваним фіаско», — написав Шкарлет.
На його думку, Комітет з питань етики «на деякий час перетворився на інструмент маніпуляцій». Міністр переконаний, що рішення про наявність чи відсутність плагіату в роботах українських вчених мають ухвалювати виключно уповноважені структури в межах чинного законодавства і тільки на підставі доведених фактів. Каже, що МОН наразі напрацьовує нормативні документи з питань академічної доброчесності.
Зазначимо, що Національне агентство із забезпечення якості освіти було створене МОН.
Оновлено: голова НАЗЯВО Сергій Квіт нам у коментарі заявив, що перевірка робіт Шкарлета була неупередженою, аполітичною і такою, що відповідає вимогам закону.
Додає, що станом на 5 квітня копія рішення суду до Національного агентства не надходила. У Єдиному державному реєстрі його теж немає. Тому, якщо таке рішення дійсно є, його зміст Національному агентству наразі не відомий.
В агентстві кажуть, що це не перший позов до НАЗЯВО з подібними вимогами. Два із них були задоволені судами першої та апеляційної інстанції, а на відповідні постанови судів подані касаційні скарги до Верховного Суду. В одній зі справ суд апеляційної інстанції задовольнив апеляцію Нацагентства та закрив провадження у справі.
«Крапку в цих процесах поставить Верховний Суд, оскільки наразі відсутня правозастосовча практика в зазначеній категорії справ», — підсумував Квіт.
Міністр освіти та науки зі шлейфом плагіату й не тільки
Сергія Шкарлета призначили міністром освіти 17 грудня. Голоси для цього ледве знайшли, система «Рада» показала мінімальну необхідну кількість — 226. При цьому фракція «Голос» заявляла про кнопкодавство під час голосування за Шкарлета, хоча профільний комітет Ради розглядати це питання відмовився.
Науковці неодноразово заявляли про те, що в роботах міністра освіти та науки багато плагіату. Так, у серпні повідомляли, що в статті очільника Міносвіти для його докторської — суцільний плагіат. Це був восьмий такий аналіз.
Серед «зашкварів», як кажуть опоненти очільника МОН, не тільки плагіат, а й імовірна дружба з міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником (сам Шкарлет це заперечує). Також раніше Шкарлет заявляв про підтримку «Партії регіонів» і Януковича, але зараз від цього відхрещується. Детальніше про біографію Сергія Шкарлета читайте тут.