Мінус 13 млрд грн: У Нафтогазі оцінили свої прибутки без ГТС
У 2020 році Нафтогаз очікує, що його прибуток зменшиться на 13 мільярдів гривень через виведення з управління компанії газотранспортної системи, яке відбулося в межах анбандлінгу.
Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв під час заходу, присвяченому анбандлінгу, що відбувся у Києві 18 грудня.
«Вихід всього транспортного бізнесу з групи НАК Нафтогаз України за існуючих правил роботи ринку для нас як для групи означатиме приблизно мінус 13 мільярдів гривень чистого прибутку наступного року», — заявив Коболєв.
Він також додав, що попри стрімке зменшення прибутку, у Нафтогазі все ще сподіваються, що компанія не стане збитковою.
17 грудня Секретаріат Енергетичного співтовариства ЄС ухвалив рішення сертифікувати Оператора ГТС України.
Рішення щодо сертифікації Оператора ГТС ухвалили напередодні анонсованого раунду тристоронніх переговорів про транзит російського газу через Україну, які відбудуться 19 грудня у Берліні.
15 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про анбандлінг Нафтогазу. 22 листопада Оператора ГТС попередньо сертифікувала НКРЕКП.
31 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про проведення анбандлінгу Нафтогазу. За це рішення проголосував 341 депутат. Анбандлінг Нафтогазу — це необхідна умова для того, аби Україна могла укласти новий контракт про транзит газу з Росією за європейськими правилами.
Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.
Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.