МКС проситиме додаткові гроші на розслідування російських воєнних злочинів в Україні
Карім Хан, головний прокурор Міжнародного кримінального суду, в понеділок, 20 березня, буде виступати на конференції в Лондоні та попросить про додаткові кошти на розслідування воєнних злочинів рф на території України.
Про це повідомляє The Guardian.
Конференцію спільно організували уряди Великої Британії та Нідерландів з метою збору коштів на фінансування роботи МКС. У конференції візьмуть участь міністри юстиції з понад 40 країн.
Міжнародний кримінальний суд фінансують 123 держави, а також гроші надходять за допомогою добровільних внесків від міжнародних організацій, приватних осіб та компаній. Станом на 2023 рік було виділено 169 млн євро на роботу суду. Для подальшого функціонування МКС Велика Британія виділила 395 тисяч фунтів стерлінгів.
Карім Хан неодноразово наполягав, що Міжнародний кримінальний суд має необхідні повноваження для розслідування ролі керівництва рф у війні, зокрема щодо причетності до викрадення українських дітей.
Нагадаємо, що 17 березня МКС видав ордер на арешт президента рф володимира путіна. У виданні зазначають, що це може послабити вимоги з боку України щодо створення спецтрибуналу для розгляду різного виду злочинів агресії росії.
Деякі країни, зокрема Велика Британія, не підтримали ідею створення спеціального трибуналу. Адже це може підірвати роботу МКС, яка тільки починає свою діяльність.
Про роботу МКС
На початку березня 2023 року Уряд підтримав проєкт створення в Україні Офісу Міжнародного кримінального суду. Головним напрямком його є розслідування справ, які перебувають на розгляді суду з 2014 року.
16 березня 2022 року Карім Хан прибув до України та розпочав роботу у збиранні доказів щодо воєнних злочинів загарбників.
У травні 2022 року група з 42 представників МКС прибула до України та розпочала збирати докази проти злочинів російських окупантів, зокрема опитувати свідків.
Україна ще з 2018 року подавала позов до Міжнародного кримінального суду, в якому зазначалось про окупацію росією Криму та переслідування людей на півострові та збройну агресію на Донбасі. Також правозахисні організації висунули подання, яке направили в Гаагу, про «Насильницькі злочини, скоєні в ході збройного конфлікту на сході України у 2014 – 2018 рр».
Авторка : Дар'я Ришкович