МОЗ пропонуватиме 3-тижневий локдаун на початку січня. Зараз у жорсткому карантині не бачать потреби
Міністерство охорони здоров'я вважає, що до кінця грудня недоцільно вводити жорсткий карантин. Натомість відомство пропонуватиме уряду ввести локдаун із початку січня на три тижні.
Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив на брифінгу 4 грудня.
«У кінці січня й на початку лютого ми очікуватимемо пік захворюваності на грип. Це призведе до серйозного навантаження на медичну систему. До цього періоду потрібно підійти з мінімальними цифрами захворюваності на COVID-19, зокрема з мінімальною кількістю госпіталізованих», ㅡ зазначив Степанов.
Тому МОЗ не рекомендуватиме вводити жорсткий карантин до кінця грудня, бо «бачать стабільний приріст нових випадків без різких стрибків». Але запропонує локдаун із початку січня на три тижні, щоб збити хвилю розповсюдження коронавірусу та розвантажити лікарні.
«Наша медична система витримає те навантаження, яке зараз є через COVID-19... Ми можемо говорити, що витримаємо до кінця грудня», ㅡ запевняє міністр. Які саме обмеження передбачатиме локдаун, Степанов поки не пояснив.
Оновлено: прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що про конкретні обмеження повідомлять на засіданні уряду у середу, 9 грудня. Водночас роботу транспорту обмежувати не будуть, зокрема залізничне та авіасполучення, міський громадський транспорт, міжміське сполучення закриватися не буде.
Крім того, очільник МОЗ заявив, що «карантин вихідного дня» був ефективним, бо зміг зменшити динаміку захворюваності, хоча максимального ефекту від цих обмежень не отримали. За словами Степанова, МОЗ очікувало зменшення кількості нових випадків на 20%, але цього досягти не вдалося.
Розмови про локдаун
Якщо керуватися ситуацією навесні 2020 року, то йдеться про введення жорстких обмежень на пересування й роботу закладів, де передбачені контакти між людьми. Але поки влада не пояснює, які обмеження будуть цього разу.
Раніше ЗМІ з посиланням на джерела в уряді називали різні дати ймовірного запровадження локдауну: з 23 грудня по 15 січня; з 25 грудня по 17 січня; із 7 по 20 грудня. Публічно жодну з цих дат урядовці й політики не підтверджували, хоча говорили про можливий локдаун на час новорічних свят або так званий інтелектуальний локдаун, який відрізняється від жорсткого карантину, який вводили в Україні навесні, увагою до реалій кожного регіону.
Так, а яка у нас ситуація з коронавірусом?
За минулу добу, 3 грудня, в Україні зафіксували ще 15 131 випадок інфікування. Крім того, 13 383 пацієнтів одужали та 225 — померли від ускладнень.
А за весь час пандемії в Україні зафіксували 787 8911 випадок COVID-19. З них 397 809 людини одужали, а 13 195 — померли від ускладнень коронавірусної хвороби. Останніми тижнями у нас щодоби фіксують від 9-10 до 16 тисяч інфікованих.
Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували. Детальніше про те, що робити, читайте у нашій пам'ятці.