У Швеції мусульманин влаштував акцію зі спалення Біблії та Тори, та згодом передумав паплюжити релігійні писання

У Швеції організатор акції, на якій планувалося спалити Біблію та Тору перед посольством Ізраїля в Стокгольмі, заявив, що не буде спалювати релігійні писання.

Про це повідомляє шведський суспільний мовник SVT.

Чоловік пояснив, що це «символічне зібрання заради свободи слова». Це сталося за кілька тижнів після спалення Корану — священної книги мусульман.

Під час акції біля посольства Ізраїля 15 липня він кинув запальничку на землю і сказав, що вона йому не потрібна.

«Ніколи не думайте, що я спалю книги. Я мусульманин, ми такого не робимо», — заявив організатор акції.

За його словами, він хотів привернути увагу до різниці між свободою слова та образою інших етнічних чи релігійних груп.

«Я хочу показати, що ми повинні поважати один одного», — додав він.

Що передувало?

Шведська поліція повідомляла, що отримала заявку від людини віком 30 років з проханням спалити Біблію та Тору — першу частину Танаху, тобто Святого Письма юдаїзму, чи, як його називають християни, Старого Заповіту — біля посольства Ізраїлю в Стокгольмі.

Перед цим січні та червні в Швеції спалили Коран — священну книгу мусульман.

Цей крок викликав широке обурення в Ізраїлі, зокрема президент цієї країни Ісаак Герцог заявив, що надання дозволу було «чистою ненавистю».

«Дозвіл псування священних текстів не є проявом свободи вираження поглядів, це є відвертим підбурюванням і актом чистої ненависті. Увесь світ має об’єднатися, щоб чітко засудити цей огидний акт», — сказав він.

А ізраїльський прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху заявив, що «Ізраїль дуже суворо поставився до цього ганебного рішення завдати шкоди святая святих єврейського народу».

Швеція вже мала проблеми через спалення Корану. Так, Туреччина загальмувала вступ країни до НАТО. Організація ісламського співробітництва, яка об’єднує 57 країн, закликала країни-члени «вжити єдиних і колективних заходів для запобігання повторенню випадків осквернення копій Корану».

Уряд Швеції теж засудив спалення, назвавши «ісламофобським» актом. Однак додали, що Швеція має «захищене конституцією право на свободу зібрань, вираження думок і демонстрацій».