У Швеції хочуть спалити вже й Біблію. На цей раз — біля посольства Ізраїлю

Ізраїльські чиновники висловили протест Швеції, бо там поліція дозволила спалити Біблію біля посольства Ізраїлю в Стокгольмі.

Про це пише The Time of Israel.

Шведська поліція повідомляла, що отримала заявку від людини віком 30 років з проханням спалити єврейську та християнську Біблії біля посольства Ізраїлю в Стокгольмі 15 липня як «символічний збір заради свободи слова». Це сталося за кілька тижнів після спалення Корану — священної книги мусульман.

Цей крок викликав широке обурення в Ізраїлі, зокрема президент цієї країни Ісаак Герцог заявив, що надання дозволу було «чистою ненавистю».

«Дозвіл псування священних текстів не є проявом свободи вираження поглядів, це є відвертим підбурюванням і актом чистої ненависті. Увесь світ має об’єднатися, щоб чітко засудити цей огидний акт», — сказав він.

Ізраїльський прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху заявив, що «Ізраїль дуже суворо поставився до цього ганебного рішення завдати шкоди святая святих єврейського народу».

Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен також засудив плани на спалення та сказав, що відомство передало посольству Швеції в Ізраїлі «суворість, з якою Ізраїль ставиться до дозволу поліції завдавати шкоди єврейським священним об’єктам».

Коен назвав це рішення «злочином на ґрунті ненависті, провокацією, яка завдає серйозної шкоди єврейському народу та єврейській традиції».

Головний ашкеназький рабин Ізраїлю Давид Лау також надіслав листа прем'єр-міністру Швеції Ульфу Крістерссону, закликаючи його припинити осквернення.

Що передувало?

Біля центральної мечеті Стокгольма 28 червня протестувальник знову порвав і спалив Коран. Це сталося в перший день мусульманського свята Курбан-Байрам.

Уряд Швеції засудив це, назвавши «ісламофобським» актом. Організація ісламського співробітництва, яка об'єднує 57 країн, закликала країни-члени «вжити єдиних і колективних заходів для запобігання повторенню випадків осквернення копій Корану».

Низка країн на знак протесту викликали послів Швеції. Марокко навіть відкликало свого посла у Стокгольмі на невизначений термін, а Іран призупинив процес відправлення свого нового посла до цієї країни.

Попередній такий випадок стався в січні 2023 року, коли Расмус Палудан, лідер данської ультраправої партії Stram Kurs («Жорстка лінія»), отримав дозвіл спалити Коран біля турецького посольства у Стокгольмі. Через це Туреччина загальмувала вступ Швеції до НАТО.