Уряд Швеції засудив «ісламофобське» спалення Корану, мусульманські країни викликають послів на знак протесту
Уряд Швеції засудив нещодавнє спалення Корану біля головної мечеті Стокгольма, назвавши це «ісламофобським» актом. Низка країн на знак протесту викликали послів Швеції, а Іран призупинив процес відправлення свого нового посла до цієї країни.
Про це пише The Guardian.
«Уряд Швеції повністю розуміє, що ісламофобські дії, вчинені окремими особами на демонстраціях у Швеції, можуть бути образливими для мусульман. Ми рішуче засуджуємо ці дії, які жодним чином не відображають погляди шведського уряду», — йдеться в заяві МЗС Швеції.
Водночас у міністерстві додали, що Швеція має «захищене конституцією право на свободу зібрань, вираження думок і демонстрацій».
Організація ісламського співробітництва, яка об'єднує 57 країн, зібралась у штаб-квартирі в ОАЕ, щоб відреагувати на інцидент. Вони закликали країни-члени «вжити єдиних і колективних заходів для запобігання повторенню випадків осквернення копій Корану».
Низка країн, зокрема Ірак, Кувейт, Об’єднані Арабські Емірати та Марокко, викликали послів Швеції на знак протесту проти спалення Корану. А Іран призупинив процес відправлення свого нового посла до Швеції, повідомив очільник МЗС країни.
Що передувало?
Біля центральної мечеті Стокгольма 28 червня протестувальник знову порвав і спалив Коран. Це сталося в перший день мусульманського свята Курбан-Байрам.
Хоча шведська поліція відхилила кілька нещодавніх заявок на демонстрації проти Корану, суди скасували ці рішення, заявивши, що вони порушують свободу слова. Тому зрештою поліція дозволила провести таку акцію 28 червня біля стокгольмської мечеті.
Прем’єр-міністр Ульф Крістерссон казав, що не може прокоментувати, чи вплине спалення Корану на процес вступу до НАТО. Він вважає, що спалювати Коран — «законно, але недоречно».
Попередній такий випадок стався в січні 2023 року, коли Расмус Палудан, лідер данської ультраправої партії Stram Kurs («Жорстка лінія»), отримав дозвіл спалити Коран біля турецького посольства у Стокгольмі. Через це Туреччина загальмувала вступ Швеції до НАТО.
- Поділитися: