МВФ розподілить $650 млрд для підтримки світової економіки. Україна отримає $2,7 млрд

Міжнародний валютний фонд виділить із резервних активів 650 мільярдів доларів на підтримку світової економіки. Україна має отримати 2,7 мільярда з цих коштів.

Про це йдеться у заяві директорки-розпорядниці МВФ Крісталіни Георгієвої.

Вона вказала, що це найбільший розподіл Штучно створений засіб для платіжних розрахунків, що не має фізичного втілення. Обмежується внесенням записів на банківські рахунки. Використовується всередині МВФ для збільшення резервів, операцій за кредитами тощо. Курс розраховується щодня на основі курсів долара, фунта стерлінга, євро, японської єниспеціальних прав запозичення за весь час існування МВФ.

«Виділення СПЗ принесе користь усім членам, вирішить довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру та сприятиме стійкості та стабільності світової економіки. Це особливо допоможе найбільш вразливим країнам, які борються з кризою коронавірусу», — зазначила Георгієва.

Розподіл коштів відбудеться 23 серпня 2021 року. Країни-члени МВФ отримають СПЗ пропорційно їхнім квотам у фонді. Виконувати додаткові зобов'язання непотрібно.

Заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рошкован зазначив, що Україна отримає 2,7 мільярда доларів.

Оновлено. В Офісі президента зазначили, що кошти від фонду допоможуть подолати наслідки коронакризи та стимулювати економіку. Президент Володимир Зеленський назвав виділення 2,7 мільярда доларів «подарунком до 30-річчя незалежності».

Транші МВФ та Україна

10 червня 2020 року Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України — stand-by на 5 мільярдів доларів і терміном на 1,5 року. Кошти планували перерахувати чотирма траншами. Майже одразу Україна отримала $2,1 мільярда першого траншу.

Два наступні транші мали надійти до кінця 2020 року на загальну суму 3,5 млрд доларів, а четвертий транш — у 2021 році. Але ті два транші спершу перенесли на 2021-й. Щоб Україна отримувала транші, потрібно було виконувати певні вимоги — зокрема продовжити пенсійну, медичну, освітню та антикорупційну реформи.

Нещодавно стало відомо, що у вересні до України має приїхати місія МВФ. Минулого разу місія працювала в Україні з грудня 2020 до лютого 2021 року, але поїхала так і не погодивши виділення наступних траншів за програмою. Незабаром після того, Зеленський говорив про низку розбіжностей з Фондом у питаннях реформ, зокрема судової. У вересні 2021-го місія має оцінити готовність України до наступного траншу.