На Донбасі бойовики 20 разів порушували тишу. Українські військові відкривали вогонь у відповідь — штаб

У зоні бойових дій на Донбасі 23 лютого бойовики двадцять разів порушили режим припинення вогню. Внаслідок обстрілів загинув один український військовослужбовець, ще двоє поранені.

Про це повідомляє пресцентр штабу операції Об’єднаних сил.

Так, поблизу Зайцевого бойовики відкривали вогонь у бік українських позицій із мінометів 82-го калібру та гранатометів різних систем. Внаслідок обстрілів один військовий загинув, ще один — отримав поранення.

Неподалік Красногорівки бойовики стріляли з мінометів 120-го калібру та станкових протитанкових гранатометів, а біля Пісків — із великокаліберних кулеметів, стрілецької та снайперської зброї. Внаслідок обстрілу отримав вогнепальне поранення один український військовий.

Із гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів бойовики відкривали вогонь неподалік Шумів, а біля Причепилівки та Катеринівки — ще й зі стрілецької зброї.

У районі населених пунктів Авдіївка, Луганське, Золоте-4 та Миронівський бойовики здійснили по кілька пострілів зі станкових протитанкових гранатометів, а неподалік Гнутового — з автоматичних станкових гранатометів. Поблизу Павлополя і Новоселівки Другої вони відкривали вогонь із ручних протитанкових гранатометів.

На обстріли бойовиків українські військові стріляли у відповідь. Про факти порушення режиму припинення вогню через Українську сторону Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторінСЦКК повідомлено представників Організація з безпеки і співробітництва в ЄвропіОБСЄ. Від початку поточної доби, 24 лютого, порушень із боку бойовиків не зафіксовано.

Від початку «перемир'я» наприкінці липня 2020 року й до вечора 22 лютого 2021 року Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 10 603 порушення режиму тиші — зокрема 3 409 вибухів, 1 180 невизначених боєприпасів, що пролетіли, 101 спалах дульного полум'я, 61 освітлювальну ракету і щонайменше 5 852 черги та постріли.

В ОБСЄ порушенням вважають кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції вважають одним фактом порушення.


«Перемир'я» на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський, який 11 лютого був із робочою поїздкою на Донеччині, заявляв, що за останні тижні кількість обстрілів українських позицій із боку бойовиків збільшилася. Він пов'язує це зі спробами тиснути на українську сторону в переговорах Тристоронньої контактної групи.

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня 2020 року. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових, однак дотепер за час «перемир'я» від обстрілів бойовиків загинули вже 12 українських армійців. Також військові регулярно підриваються на вибухових пристроях. Зокрема, 6 лютого через це загинули двоє армійців, а 14 лютого — троє.

За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.


Внаслідок обстрілів у зоні бойових дій на Донбасі у 2020 році постраждали 70 цивільних людей: 8 загинули та ще 62 отримали поранення, вказано у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини.

Протягом 2020 року місія ООН зафіксувала низку поранень серед цивільних через артилерійські обстріли, вогонь зі стрілецької зброї та легких озброєнь, а також удари з безпілотних літальних апаратів.