На Донбасі загинув український військовий — він отримав осколкове поранення внаслідок обстрілу бойовиків
У зоні бойових дій на Донбасі станом на 9:00 19 лютого бойовики вже 19 разів порушили режим припинення вогню, з них 16 разів із застосуванням забороненої Мінськими домовленостями зброї. Внаслідок обстрілів загинув український військовослужбовець.
Про це повідомив пресштаб операції Об'єднаних сил.
Бойовики залучали для обстрілів артилерійські системи калібру 122 міліметрів, міномети калібру 120 мм та 82 мм, гранатомети різних систем.
Крім того, на Донеччині зафіксували проліт безпілотника бойовиків (ймовірно, «Орлан-10») з перетином лінії зіткнення.
Внаслідок обстрілу один український військовослужбовець отримав несумісне з життям осколкове поранення.
У пресштабі також вказують, що бойовики продовжують вести артилерійський вогонь із населених пунктів та розміщують свої артилерійські системи поблизу житлових будинків.
«Такими діями ворог намагається змусити підрозділи Збройних сил України відкривати вогонь у відповідь, щоб надалі звинуватити українських захисників в обстрілах мирних мешканців», — пояснили в штабі.
Минулої доби, 18 лютого, бойовики 66 разів порушили режим припинення вогню, — з них 52 рази із застосуванням забороненої Мінськими домовленостями зброї.
Ситуація на Донбасі
З 27 липня 2020 року на Донбасі запрацювало нове перемир'я. Однак упродовж режиму тиші внаслідок обстрілів бойовиків уже загинули не менш як 73 українських військових, і ще понад 270 бійців зазнали поранень.
Також військові підриваються на вибухівках. За даними Міноборони, від початку війни станом на середину вересня 2021 року на вибухівках підірвалися щонайменше 1 178 українських військових, із них 257 загинули.
За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі з 10 і до 20 лютого відбуваються військові навчання з Росією. Також розвідка США заявляла, що Росія підготувала групу оперативників для можливого проведення на Донбасі спецоперації під чужим прапором, щоб виправдати своє нове вторгнення в Україну.
Світові лідери вважають, що наразі ситуація найбільш загрозлива з початку ескалації. Наприкінці минулого тижня низка країн порадила своїм громадянам залишити територію України. Також стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги.
Водночас президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення. Влада переконує, що розуміє загрозу і працює над її дипломатичним вирішенням.
16 лютого у РФ заявляли, що підрозділи Південного військового округу повертаються з навчань в окупованому Криму на місця дислокації. А 15 лютого повідомили, що деякі російські підрозділи вже завершили військові навчання в Білорусі й нібито також вирушили назад до місць дислокації. Однак НАТО та США не фіксують відведення від українських кордонів російської армії.