На лайнері, де зафіксували спалах смертельного коронавірусу, перебуває щонайменше 20 українців — «Радіо Свобода»
Щонайменше 20 українців перебувають на борту круїзного лайнера біля берегів Японії, на якому зафіксували спалах коронавірусу.
Про це виданню «Радіо Свобода» повідомила людина, яка перебуває на судні. Вона також розповіла, що лайнер відправили на карантин на 14 днів.
Згідно з даними порталу Marine Traffic, зараз лайнер стоїть у морі.
5 лютого стало відомо, що на круїзному лайнері Diamond Princess підтвердили щонайменше 10 випадків зараження коронавірусом. Усім зараженим понад 50 років. Станом на ранок 5 лютого перевірили 300 пасажирів зі 3700, відтак кількість інфікованих може зрости.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За останніми даними, він коронавірусу померли 493 людини, кількість хворих 24,5 тисячі. Також 906 людей одужали.
- За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
- У Китаї кілька сотень людей, які раніше були інфіковані коронавірусом, вже виписали з лікарень після одужання.
- 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.