На Луганщині 11-й день під землею страйкують шахтарі з вимогою виплати зарплатні: до них долучилися ще 3 шахти

На шахті імені Капустіна на Луганщині 15 шахтарів 11—й день страйкують на глибині 600 метрів з вимогою виплати заборгованості по заробітній платі. До їх протесту приєднались ще 3 сусідні шахти, а волинські гірники обіцяють на знак солідарності перекрити дороги.

Причиною протесту стала 4-місячна заборгованість по заробітній платі.

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець з місця подій повідомив Громадському, що 29 жовтня до протесту гірників шахти імені Капустіна долучились решта шахт держпідприємства «Лисичанськвугілля».

Крім того, він сказав, що місцева організація Незалежної профспілки гірників міста Нововолинськ, що на Волині, попередила про перекриття залізничних шляхів на підтримку своїх луганських колег: обіцяють пропускати тільки пасажирські поїзди.

Також Волинець сказав, що 27 жовтня на шахті імені Капустіна стався обвал, який ще не розібрали. Хоч ніхто з шахтарів не постраждав і у них є 2 обхідні шляхи назовні, Волинець наголосив, що стан здоров’я протестувальників дуже важкий.

За словами Волинця, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що важко хворий іперебуває в лікарні. Тепер профспілка збирається влаштувати в Києві протест з вимогою лікування хворих гірників в тій самій лікарні, куди госпіталізували Насалика.

Представник Омбудсмена України на Донбасі Павло Лисянський підтвердив Громадському інформацію про те, що внаслідок обвалу на шахті ім. Капустіна ніхто не постраждав. За його словами, наразі в шахті перебувають 15 гірників, які страйкують з 19 жовтня. Серед них і народний депутат Сергій Каплін, який долучився до них 25 жовтня.

Також він додав, що на поверхні перебувають ще 56 протестувальників.

«Ми працюємо на місці, збираємо дані про погіршення здоров’я гірників, це не можна лишити просто так», — сказав Лисянський.

Він нагадав, що уповноважена з прав людини Людмила Денісова 23 жовтня звернулася до очільника Міненерго Ігоря Насалика з вимогою термінового погашення заборгованості по зарплатні шахтарів.

Хоч Міненерго не відреагувало на ситуацію на держпідприємстві «Лисичанськвугілля», представник омбудсмена повідомив, що вже почали виплачувати заборгованость колективу Вуглехімічної лабораторії №3 ДП «Селідовуголь», що на Донеччині. Працівники лабораторії, в основному жінки, теж оголосили страйк через невиплату заробітної плати.

Крім цього, Лисянський звернув увагу, що Західна правозахисна група зранку 29 жовтня виклала фотографії 45 тисяч тон нереалізованого вугілля на шахті Тошковська на Луганщині, і сказав, що така ситуація — у всьому регіоні.

Нагадаємо, в липні Міністерство фінансів перерозподілило кошти на виплату заробітних плат українським шахтарям. Таким чином гірникам частково покриють заборгованість, виплативши загалом 220 мільйонів гривень.

13 липня перед завершенням сесії Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень. Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День з шахтарем: з каскою і без зарплати

/Лев Коротаєвський