Набуло чинності рішення ЄС про продовження санкцій проти РФ за анексію Криму та агресію щодо України

Рішення Ради Євросоюзу про продовження санкцій проти Росії за анексію Криму та агресію щодо України набуло чинності 29 грудня. Економічні санкції ЄС проти РФ здебільшого стосуються російського банківського та енергетичного секторів.

Це рішення одноголосно ухвалила Рада ЄС 21 грудня 2018 року «у зв’язку з відсутністю прогресу у виконанні РФ Мінських угод», а 28 грудня його опублікували в офіційному журналі Євросоюзу.

Продовжені до липня 2019 року економічні санкції ЄС проти Росії включають, зокрема, обмеження для п’яти державних банків РФ доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС. Обмеження торкнуться й дочірніх структур цих банків.

Також у санкційному списку три великих енергокомпанії Росії й три оборонні фірми. Відтак обмеження передбачають і заборону на торгівлю зброєю з РФ (як імпорт, так і експорт), і заборону на постачання в РФ товарів подвійного призначення для потреб Збройних сил Росії.

Крім того, санкції обмежують для Росії доступ до стратегічних технологій і послуг у нафтовидобувній сфері.

Також 26 грудня Рада нацбезпеки України ввела нові санкції проти Росії за незаконні вибори на Донбасі та агресію в морі.

Євросоюз вперше запровадив санкції проти Росії через агресію щодо України у 2014 році. Відтоді їх щоразу продовжують на півроку. Для пом’якшення або зняття санкцій ЄС вимагає від Росії припинення анексії українського Криму та припинення ескалації конфлікту на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Санкції Заходу коштували Росії 6% ВВП — Bloomberg

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».