«Наслідки будуть катастрофічними»: у ВООЗ заявили, що програма COVAX у червні може зіткнутися з браком препаратів
Міжнародний механізм розподілу вакцин проти коронавірусу COVAX може в червні зіткнутися з нестачею приблизно 190 мільйонів доз препарату. Причиною цього у ВООЗ назвали різке зростання захворюваності на COVID—19 в Індії.
Про це повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я.
Там заявили про «жахливий сплеск коронавірусу в Індії», який вплинув на постачання вакцини в межах програми COVAX у другому кварталі 2021 року. До кінця червня може з'явитися нестача приблизно у 190 млн доз.
«Попри те, що пізніше цього року COVAX матиме більші обсяги через угоди, які вона уже забезпечила із кількома виробниками, якщо ми не усунемо поточний, терміновий дефіцит, наслідки можуть бути катастрофічними», — вказано у повідомленні.
Водночас в організації наголошують, що цю проблему ще можна розв'язати завдяки «узгодженим діям». ВООЗ закликає уряди країн забезпечити повне фінансування COVAX, щоб програма могла замовити більше вакцин для бідних країн.
Яка ситуація з COVID-19 в Індії?
За даними Університету Джонса Гопкінса, з початку епідемії у країні зафіксували 27,5 мільйона випадків коронавірусного захворювання. З них 318 тисяч людей не змогли побороти хворобу.
Водночас фахівці та ЗМІ припускають, що ці дані можуть бути занижені. Померлих від COVID-19 не встигають ані хоронити, ані кремувати, тому деякі тіла ховають просто на річці Ганг, яка має велике символічне значення для індійців.
25 травня в Індії щоденний показник зафіксованих нових випадків коронавірусної хвороби впав до найнижчого рівня за останні шість тижнів. Там зареєстрували 196 427 нових випадків коронавірусу. Це удвічі менше, ніж фіксували на піку захворювання 7 травня (414 188 випадків).
Водночас в уряді країни заявили, що нестача вакцин викликає серйозне занепокоєння. Експерти кажуть, що лише 3% з 1,3 мільярда населення країни були вакциновані, що є найнижчим показником серед 10 країн з найбільшою кількістю випадків COVID-19. Через це Індія досі вразлива до нової можливої хвилі коронавірусу.
Ускладнює подолання COVID-19 і зростання кількості випадків «чорного грибка» (мукормікозу), який виявляють у пацієнтів, що лікували ускладнення коронавірусної хвороби стероїдами. За підрахунками індійських лікарів, кількість людей із мукормікозом уже перевищила вісім тисяч.