Наступні кораблі із зерном готові до експорту. Україна сподівається, що рф не зруйнує домовленості — Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що наступні кораблі з продовольством уже готові до відправлення згідно з «зерновою угодою». Україна сподівається, що росія не зруйнує домовленості.
Про це Кулеба сказав на пресконференції з головою МЗС Естонії Урмасом Рейнсалу в Києві 3 серпня, цитує «Інтерфакс-Україна».
«Наступні кораблі вже готові до відправки, вони будуть вирушати з портів, які беруть участь у зерновій ініціативі, відповідно до узгодженого графіка», — сказав очільник МЗС України.
Він висловив сподівання, що «все працюватиме і рф не зробить жодних кроків, які б зруйнували ці домовленості, що були так важко досягнуті за посередництва ООН і Туреччини».
Кулеба також наголосив, що станом на зараз домовленості, досягнуті в межах так званої зернової угоди, виконуються.
«Я нагадаю, що Україна стала першою країною з усіх учасників цієї домовленості, яка була повністю готова до виконання всіх пунктів. Ми неухильно й надалі виконуватимемо цю домовленість. Вона вигідна українським фермерам, українській економіці та світу. Саме Україна зараз у буквальному сенсі є рятівником світу від подальшого зростання цін на продукти харчування та голоду в окремих країнах», — резюмував Кулеба.
Перше судно з українським зерном вийшло з Одеського порту 1 серпня, а вже ввечері 2 серпня прибуло до Туреччини. Корабель уже пройшов перевірку і тепер прямує до порту Триполі в Лівані.
У портах України чекають на дозвіл на відправлення 17 суден, завантажені агропродукцією. Також Міністерство приймає заявки на вхід нових суден до українських портів для перевезення агропродукції.
«Зернова угода»
22 липня Україна підписала угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море з Туреччиною та ООН. Радник керівника ОП Михайло Подоляк наголошував, що Україна не підписує жодних документів із росією — рф підписала дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН.
Україна готувалася до відновлення експорту морем навіть попри ракетний удар по Одеському морському торговому порту, який відбувся наступного дня після того, як у Стамбулі домовилися про відновлення експорту зерна з українських портів.
29 липня в Одеський порт прибув президент Зеленський, міністр інфраструктури та посли Туреччини, країн ЄС та G7. Тоді було відомо, що вже 17 суден завантажені зерном у морських портах «Одеса» та «Чорноморськ», 10 із них готові до відправлення.