НАЗК підозрює очільника районного ТЦК Одеси в незаконному збагаченні майже на 47 млн грн
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки незаконного збагачення майже на 47 мільйонів гривень у начальника Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Одеси Вячеслава Кушнерова.
Про це повідомила пресслужба НАЗК.
У травні 2022 року військком та його дружина стали власниками квартири в Одесі площею 111,1 м² за понад 600 тисяч грн, яку рік потому продали за 7,56 млн грн. Згодом жінка також придбала автомобіль Toyota Highlander вартістю близько 1,9 млн грн та продала за 2 млн грн, стверджує НАЗК.
Того ж року мати Кушнерова подарувала синові житловий будинок з господарськими будівлями загальною площею 259,2 м² на Одещині. Його оцінюють в 1 млн грн. Водночас Агентство встановило, що отриманий нею дохід за останні 22 роки був значно меншим за вартість подарованого.
Тим часом теща посадовця впродовж останніх кількох років стала власницею квартири в Лиманському районі Одеської області за понад 300 тисяч грн та автомобіля Mercedes-Benz GLS 400 за 420 тисяч грн. Хоча в середньому така автівка коштує понад 5 млн грн, додали в НАЗК. Також жінка купувала ще одну автівку від Mercedes вартістю 1,4 млн грн, яку перепродала своїй дочці на сто тисяч дорожче.
«Протягом серпня 2022 року члени сім’ї військкома подарували одне одному гроші на загальну суму 30 млн грн, що підтверджується відомостями з реєстру нотаріальних дій, хоча не мали для цього достатніх офіційних доходів», — кажуть у НАЗК.
Окрім того, син військкома став власником квартири площею 55,8 м² в Одесі вартістю майже пів мільйона гривень та автомобіля Mercedes-Benz Sprinter 511 ще майже за пів мільйона гривень. А у 2018 році він придбав у ексначальника одеського ТЦК Євгена Борисова автомобіль Volkswagen CC вартістю 500 тисяч грн. Як кажуть в антикорупційному органі, син Кушнерова не мав на все це достатньо грошей.
«У всіх цих діях вбачаються ознаки юридичної фікції, а саме — узгодженість дій між суб’єктом декларування, членами його сім’ї та його близькими особами [...] Декларант не скористався своїм правом пояснити Національному агентству джерела походження усіх зазначених коштів», — наголосили в Агентстві.
НАЗК скерувало матеріали щодо Кушнерова до слідчого управління поліції Миколаївської області для розв’язання питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Наразі отримана інформація містить ознаки незаконного збагачення (ст. 368-5 Кримінального кодексу України).
«Українська правда» з посиланням на свої джерела написала, що посадовець перебуває за межами України. За даними видання, Кушнеров є фігурантом кількох кримінальних проваджень, зокрема щодо сприяння незаконному перетину кордону.
Перевірки військкомів
Улітку 2023 року в Україні розпочалися перевірки діяльності та способу життя працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Це сталося після того, як у липні викрили незаконне збагачення колишнього керівника Одеського регіонального ТЦК Євгена Борисова.
Ще у серпні НАЗК встановило, що більшість військкомів є доброчесними, і лише окремі посадовці зловживають службовим становищем.
РНБО також ініціювало перевірку рішень військово-лікарських комісій про інвалідність і непридатність до військової служби, які були ухвалені з 24 лютого 2022 року й можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями.
Міністерство охорони здоров’я та правоохоронці перевірять видані після початку повномасштабної війни рішення ВЛК про обмежену придатність до військової служби.
За результатами перевірки зроблять висновки щодо людей, які на основі сфальшованих рішень виїхали за кордон під час повномасштабної агресії рф.