У ДБР розповіли, скільки кримінальних справ відкрили щодо порушень у військкоматах та ВЛК
Державне бюро розслідувань займається 260 кримінальними провадженнями, пов'язаними з роботою територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) і військово—лікарських комісій.
Про це повідомила пресслужба ДБР.
До суду вже скерували 21 обвинувальний акт щодо 35 фігурантів справ. Також ДБР оголосило підозру ще 58 людям.
У межах цих справ викрили факти отримання посадовцями неправомірної вигоди на суму майже понад 3,7 млн гривень, а суди арештували майна на більш ніж 3,2 млн гривень.
Також правоохоронці зафіксували збитки державі на понад 1,7 млн гривень.
«Бюро попереджає посадовців, які виношують наміри використовувати службове становище заради власної наживи під час війни: вас обов’язково буде викрито та притягнуто до відповідальності», — заявили в ДБР.
Що передувало?
В Україні розпочалися перевірки діяльності та способу життя працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Це сталося після того, як у липні викрили незаконне збагачення колишнього керівника Одеського регіонального ТЦК Євгена Борисова.
Ще у серпні НАЗК встановило, що більшість військкомів є доброчесною і лише окремі посадовці зловживають службовим становищем.
Також РНБО ініціювала перевірку рішень військово-лікарських комісій про інвалідність і непридатність до військової служби, які були ухвалені з 24 лютого 2022 року й можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями.
Міністерство охорони здоров’я та правоохоронці перевірять видані після початку повномасштабної війни рішення ВЛК про обмежену придатність до військової служби.
За результатами перевірки зроблять висновки щодо людей, які на основі сфальшованих рішень виїхали за кордон під час повномасштабної агресії рф.
- Поділитися: