Недоброчесні судді очолили Верховний суд — співкоординаторка Громадської ради доброчесності
Багато недоброчесних суддів обіймають у новому Верховному суді адміністративні посади.
Багато недоброчесних суддів обіймають у новому Верховному суді адміністративні посади.
Про це в ефірі Громадське.Реформа заявила співкоординаторка Громадської ради доброчесності Галина Чижик.
«Наприклад, заступник голови Богдан Львов. Отримав навіть не один, а три висновки Громадської ради доброчесності. Хто такий Богдан Львов? Це колишній голова Вищого господарського суду України. Він, крім того, що став заступником голови Верховного суду, ще й очолив Вищий касаційний господарський суд у складі Верховного суду. За його кандидатуру на цю посаду проголосували 27 із 29 суддів новообраного Верховного суду», — заявила вона.
Чижик розповіла, що Львов фігурує у двох кримінальних провадженнях, і в одному з них — у справі, яку Генеральна прокуратура вже передала до суду.
«Справа стосовно Павла Гречківського, чинного члена Вищої ради правосуддя. Це нібито йому(Львову) Гречківський мав дати хабар за вирішення справи Вищим господарським судом. Богдан Львов не дотримувався принципу незалежності суддів, оскільки двічі отримував нагородну зброю, одного разу від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Хоча норми суддівської етики та закон забороняють суддям отримувати подібні нагороди», — розповіла вона.
Недоброчесним Чижик також назвала Михайла Смаковича, який став головою Адміністративного касаційного суду. За її словами, він покривав суддів Майдану.
«На співбесіді у комісії суддів України, коли він відповідав, чому поновив 5 суддів, він говорив: Так, ці судді виносили рішення проти майданівців, але ці майданівці не сильно постраждали під час протестних акцій, там одне ребро зламане було, тому суддя, який їх засудив, не має бути звільнений», — сказала Чижик.
Вона додала, що головою Касаційного кримінального суду став Станіслав Кравченко, який збрехав у декларації. Крім того, він з суддею Сергієм Слимко у 2003 році відпустив Олексія Пукача, якого підозрювали у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе.
30 листопада головою нового Верховного суду стала Валентина Данішевська.
Новий Верховний суд розпочне роботу 15 грудня. У момент початку роботи нового Верховного суду припиняють функціонування старий Верховний суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.
11 листопада 113 суддів нового Верховного суду склали присягу. Вони були призначені президентом Петром Порошенко, який підписав відповідний указ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформи загрожують розкриттю десятків резонансних злочинів