Невідомі чоловіки не впускали журналістів до будівлі суду, де обирають запобіжний захід Медведчуку

Невідомі чоловіки в цивільному не впускали журналістку hromadske та інших працівників ЗМІ до приміщення Печерського суду Києва, де обирають запобіжний захід народному депутату від «Опозиційної платформи — За життя» Віктору Медведчуку.

Про це повідомляють журналістка hromadske з місця події, «Детектор медіа» та Інститут масової інформації.

У зв'язку з інцидентом hromadske має намір подати заяву в поліцію.

«hromadske випустило матеріал про «силовий блок» ОПЗЖ, зокрема там йдеться про охоронну фірму «Шторм», яку пов’язують з Медведчуком, а також про організацію «Патріоти — За життя!», яку очолює Кива. Віка Рощина ретельно готувала цей матеріал. Її впізнають, заважають її діяльності, провокують», — зазначила головна редакторка hromadske Анастасія Станко.

Крім того, фотокореспондент видання «Букви» Ян Доброносов розповів, що коли Медведчук заходив до суду, його охоронці заблокували прохід журналісту та не давали пройти за депутатом далі.

«Коли я почав туди пробиратися, один охоронець піджав мене ліктем під горло й тримав так секунд 10. Немає ніяких пошкоджень. Так, я обурювався багато, але це тому, що перешкоджали моїй діяльності», — зазначив Доброносов.

Про перешкоджання роботі журналістів повідомив й журналіст Watchers.Media Станіслав Козлюк. Він зазначив, що вхід до суду перекрили невідомі люди в цивільному. Журналіст припускає, що це охоронці Медведчука, проте каже, що чоловіки так і не відрекомендувалися.

«Вони сказали, що є громадянами України — цим усе обмежилося. Хто вони такі, чому вони не пускають всередину? Відповіді не було. Колеги зсередини суду кричали, що навіть керівника судової охорони Печерського районного суду Києва не пропускали», — зазначив Козлюк.

У поліції Києва нам повідомили, що наразі до них не зверталися стосовно перешкоджання роботі журналістів під Печерським судом. Нас запевнили, що на місці події працюють представники поліції та забезпечують охорону порядку. А втім, у трансляції hromadske з місця події можна побачити, що поліція ніяк не реагує на порушення.

Що було раніше?

11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри двом народним депутатам, яких підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму. Ідеться про Віктора Медведчука й Тараса Козака. Де нині перебуває останній, невідомо.

Перед тим СБУ прийшла з обшуками до будинку на вулиці Монтажників, де Медведчук живе із сім'єю, та кількох приміщень, пов'язаних із ним. Це не перший випадок, коли правоохоронці й держава зацікавилися діяльністю Медведчука.

Медведчук і Козак у центрі уваги

2 лютого РНБО запровадила санкції проти Тараса Козака — народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та соратника Віктора Медведчука. Під санкції потрапили й 8 компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.

19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти Медведчука та Козака. Обмеження ввели у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.

Ще один епізод стосується частини нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» — основного джерела постачання російського дизпалива до України. Ним володіла ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — компанія, що офіційно не належить Медведчуку, але, як вважається, пов'язана з наближеними до нього людьми.

Влада вважає, що частину проводу компанія отримала незаконно, а НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта. У квітні влада арештувала нафтопровід й передала його в управління «Укртранснафті».

На початку березня також відбулися масштабні обшуки у мережі АЗС, яку пов'язують з Медведчуком. Її підозрюють у несплаті 240 мільйонів гривень податків.