«Я не збираюсь ховатися»: Віктор Медведчук прибув на допит в Офіс генпрокурора

Віктор Медведчук прибув на допит в Офіс генпрокурора після оголошення йому підозри у держзраді, Київ, 12 травня 2021 року
Віктор Медведчук прибув на допит в Офіс генпрокурора після оголошення йому підозри у держзраді, Київ, 12 травня 2021 рокуВікторія Рощина/hromadske

Один із лідерів партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук, якому напередодні оголосили підозру у держзраді, 12 травня прибув на допит в Офіс генпрокурора у Києві.

Про це йдеться у нашій трансляції з місця події.

Каже, що не може коментувати оголошені йому підозри, оскільки їх не читав і йому їх не вручали.

«Я це розцінюю (оголошення підозри — ред.), як політичні репресії і незаконне кримінальне переслідування мене. Зеленський щодо цього погрожував ще у 2019 році. Ось вони поступово реалізуються через правоохоронні органи», — каже Медведчук.

Він зазначив, що разом з адвокатами 12 травня ознайомиться з підозрою. Також каже, що 11 травня, коли в його помешканні правоохоронці проводили обшуки, він із дружиною був не в Києві, і переконує, що ховатися від правоохоронців не збирається.

«Я готовий захищатися, оскільки не відчуваю ні в чому своєї провини. І вважаю, що сьогодні все, що робиться, — це результат політичних репресій, тиску на мене як на голову політради партії, людини, дії якої з тих чи інших причин не подобаються владі», — каже Медведчук.

Депутат стверджує, що не чув також про родовище «Глибока» в окупованому Криму, на якому він, за даними слідства, за сприяння росіян незаконно видобував нафту і газ.

Що передувало?

11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри двом народним депутатам, яких підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму. Ідеться про Віктора Медведчука й Тараса Козака. Де нині перебуває останній, невідомо.

Перед тим СБУ прийшла з обшуками до будинку на вулиці Монтажників, де Медведчук живе із сім'єю, та кількох приміщень, пов'язаних із ним. Це не перший випадок, коли правоохоронці й держава зацікавилися діяльністю Медведчука.

Медведчук і Козак у центрі уваги

2 лютого РНБО запровадила санкції проти Тараса Козака — народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та соратника Віктора Медведчука. Під санкції потрапили й 8 компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.

19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти Медведчука та Козака. Обмеження ввели у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.

Ще один епізод стосується частини нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» — основного джерела постачання російського дизпалива до України. Ним володіла ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — компанія, що офіційно не належить Медведчуку, але, як вважається, пов'язана з наближеними до нього людьми.

Влада вважає, що частину проводу компанія отримала незаконно, а НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта. У квітні влада арештувала нафтопровід й передала його в управління «Укртранснафті».

На початку березня також відбулися масштабні обшуки у мережі АЗС, яку пов'язують з Медведчуком. Її підозрюють у несплаті 240 мільйонів гривень податків.