Один із претендентів на посаду очільника САП знявся з конкурсу на знак протесту проти комісії ㅡ Шабунін

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та активний учасник Революції гідності Ігор Семак відмовився брати участь у конкурсі на призначення керівника САП через нібито несправедливі рішення конкурсної комісії щодо його колег.

Про це повідомив очільник громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін із посиланням на заяву Ігоря Семака.

Зокрема, у листі від Семака, який поширив активіст, вказано, що він повідомляє про добровільне припинення участі в конкурсі на посади керівника САП та заступника керівника САП «на знак протесту проти несправедливого, нерозумного, свавільного таврування як недоброчесних багатьох кандидатів».

Автор заяви зазначає, що окремі члени комісії «не керуються жодними об’єктивними передбачуваними критеріями».

Там також вказується, що у співбесідах з перевірки кандидатів уже взяла участь низка кандидатів з-поміж чинних співробітників САП і НАБУ, проте комісія визнала їх недоброчесними.

«Рішення комісії про визнання їх недоброчесними, ухвалені з надуманих приводів і несправедливо, за обставин, коли насправді не було реальних сумнівів, що неналежними мотивами вони не керуватимуться ㅡ ці невиважені рішення несправедливо завдали шкоди як честі вказаних співробітників, так і авторитету обох наших інституцій», ㅡ ідеться в листі.

Хто такий Ігор Семак?

Сам Шабунін зазначає, що Ігор Семак був активним учасником Революції гідності й зазнав тяжкого поранення в сам її розпал. 18 лютого йому в живіт потрапив осколок від гранати, що вибухнула поруч.

Після подій Майдану Семак, як пише Шабунін, пішов працювати до новостворених антикорупційних органів. Зокрема, він вів справи екснардепа Миколи Мартиненка, одеського «короля контрабанди» Вадима Альперіна, колишнього «слуги народу» Олександра Юрченка, якого підозрюють у хабарництві, ексочільника поліції Одещини Дмитра Головіна тощо.

Детальніше про конкурс у САП

У серпні минулого року перший в історії керівник САП Назар Холодницький оголосив про відставку. Обрати нового очільника антикорупційної прокуратури має конкурсна комісія, сформована Верховною Радою. До неї увійшли як представники парламенту, так і міжнародні експерти. Зокрема, до складу комісії сім людей призначає Верховна Рада, чотирьох — Рада прокурорів.

Євродепутат і речник групи «Європейської народної партії» з питань закордонних справ Міхаель Галер попереджав Україну про фінансові ризики, які можуть виникнути через проблемну процедуру відбору керівника САП.

«Величезне занепокоєння викликає голосування Верховної Ради щодо недосвідчених кандидатів, яким бракує доброчесності для участі в комісії з відбору глави САП», — зазначав політик у своїй заяві.

Він наголошував, що призначення сумнівних кандидатів до комісії становить ризик для фінансової підтримки, яку Україні надають МВФ та Європейський Союз. Окрім того, прозорий конкурс на обрання керівництва САП і НАБУ є умовою для безвізового режиму України з Євросоюзом.

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін регулярно розповідає про обрання кандидатів. За його словами, міжнародні експерти та представники українського парламенту фактично завжди підтримують різних кандидатів.