Українська сторона запросила до переговорів у Мінську журналістів з Донбасу

Журналісти Сергій Гармаш і Денис Казанський, які у 2014 році були змушені виїхати з Донецька, братимуть участь у засіданнях Тристоронньої контактній групі з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі як представники тимчасово окупованих територій Донецької та Луганського областей.

Про це обидва написали у Facebook

«Випереджаючи ваші питання, скажу, що йдеться про Консультативну раду, яку планували створити раніше і проти якої виступило товариство. Від ідеї створення такої ради відмовилися, її не буде», — зазначив Казанський.

Він пояснив, що його залучила українська сторона для обговорення питань, що стосуються місцевих виборів в окремих районах, а також закону про особливий статус окупованих територій.

Казанський нагадав, що тривалий час від окремих районів виступали громадяни Росії Владислав Денего і Наталя Никонорова, «які чомусь присвоїли собі право говорити від імені Донбасу». Водночас переселенці — корінні донеччани й луганчани, які народилися і виросли на Донбасі, і яких насильно змусили виїхати, — не мали можливості вирішувати долю свого рідного регіону, оскільки досі їх не залучали до ТКГ.

«Тепер ситуація змінилася, до переговорів залучена група корінних жителів Донбасу, які виїхали у 2014 році через переслідування і погрози, до переліку яких увійшов і я. Ми беремо участь в ТКГ не для того, щоб щось узгоджувати з представниками «Л/ДНР», а саме для консультацій української делегації і обговорення тих пунктів, які Україна взяла на себе зобов’язання обговорювати, коли підписувала мінські угоди», — наголосив Казанський.

Він також зазначив, що виступає проти закріплення особливого статусу окупованих територій у Конституції України. Щодо можливих майбутніх виборів на непідконтрольній території Казанський вважає, що вони можливі лише після отримання Україною контролю над кордоном і проходити можуть виключно за українськими законами.

Зі свого боку Гармаш розповів, що вже сьогодні буде брати участь у роботі політичної підгрупи.

«Ми не будемо вести переговори з «Л/ДНР». Цих букв немає в Мінських угодах. Ми як представники ОРДЛО будемо вести консультації з нашою владою і погоджувати, або не погоджувати її рішення з важливих для нас питань щодо Донбасу! Зрештою, нам там жити, і не враховувати наші інтереси — значить створювати ґрунт для майбутніх, тепер уже справді цивільних конфліктів», — зазначив Гармаш.

«Моя позиція і щодо Мінська і майбутнього українського Донбасу принципова і не змінювалася все 6 років. Якщо наша нинішня владна команда вважає, що Мінський трек потрібно відпрацювати до його логічного завершення, — що ж, пройдімо цей шлях. Будь-яка реальна дія — це краще, ніж п'ятирічна імітація дії.Зрештою, не закінчивши один процес не можна повністю сфокусуватися на іншому», — додав він.

В Офісі президента повідомили, що Луганську область у ТКГ представлятимуть юрист, голова Міжнародної громадської організації «Луганське земляцтво» Вадим Горан та лікар Костянтин Лібстер.

Нагадаємо, 7 травня стало відомо, що влада України має намір запрошувати переселенців із Донбасу на наступні засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську щодо врегулювання конфлікту на сході України.

5 травня президент України Володимир Зеленський затвердив склад делегації, що представлятиме Україну у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Делегацію очолив другий президент України Леонід Кучма.

Крім нього, до складу делегації увійшли:

  • перший заступник глави делегації — віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков;
  • заступник глави делегації — голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат України Олександр Мережко;
  • представник України в робочій підгрупі з соціально-економічних питань — заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлія Свириденко;
  • представник України в робочій підгрупі з політичних питань — голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики, народний депутат України Андрій Костін;
  • представник України в робочій підгрупі з безпекових питань — заступник міністра оборони України Олександр Поліщук;
  • представник України в робочій підгрупі з гуманітарних питань — голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народний депутат України Галина Третьякова.