50,5% українців вважають, що Україна у майбутньому здобуде перемогу над Росією. Водночас 48,8% переконані, що досягти миру на Донбасі можна завдяки перемовинам із РФ та бойовиками самопроголошених «Л/ДНР».

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Крім того, лише 10% вважають, що саме Росія переможе Україну. Також на думку 35% Київ не повинен йти на поступки Москві та бойовикам для досягнення миру на Донбасі.

37% називають Росію слабкою відсталою державою, тому Україна зможе перемогти її, навпаки думають — 31%.

Більшість українців (51%) погоджуються, що учасники бойових дій на Донбасі служать зразком громадянського патріотизму і служіння країні. Не поділяють таку думку 24%.

Фото:

КМІС

Загалом відносна більшість опитаних (43%) вважають, що для України найважливіше за все незалежність та цілісність її кордонів, але лише 29% вважають, що саме зараз для України найважливіше перемогти у війні. Натомість 49% запевнили, що зараз найголовніше розвивати економіку держави.

Опитування проводили протягом 26-30 квітня 2020 року. За цей час методом CATI опитали 1507 респондентів від 18 років, які проживають у всіх регіонах України. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2.6% для показників близьких до 50%, 2.2% — для показників близьких до 25%, 1.7% — для показників близьких до 10%, 1.1% — для показників близьких до 5%.

Поділитись: