Окупанти намагаються захопити Бахмут із кількох напрямків, бої продовжуються — Міноборони
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що російсько—окупаційні війська намагаються захопити Бахмут із кількох напрямків та оточити його. Бої продовжуються.
Про це вона сказала в етері телемарафону, передає «Інтерфакс-Україна».
«Ворог на кількох напрямках фактично намагається просуватися вперед. Бої йдуть не лише в Бахмуті, вони сьогодні відбуваються і в районі Кремінної, Білогорівки, Спірного. Безумовно, Бахмут — це епіцентр», — зазначила Маляр.
Також заступниця міністра повідомила про значні сьогоднішні успіхи Сил оборони України, проте додала, що «не впевнена, чи це можна зараз озвучувати».
У Міноборони наголосили, що фактично по всій смузі відповідальності оперативно-стратегічного угруповання «Хортиця» зараз відбуваються наступальні дії росіян.
За словами Маляр, українські війська «роблять абсолютно все, що можуть, задля недопущення здійснення ворожих планів». Вона закликала довіряти українським військовим, наголосивши, що бої тривають і цей «процес динамічний».
Генштаб ЗСУ ввечері 14 березня повідомляв, що в Бахмуті тривають постійні позиційні бої. російські війська зосереджують основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар'їнському та Шахтарському напрямках.
Бої за Бахмут
Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповідав, що в районі Бахмута головною штурмовою силою окупантів залишається ПВК «Вагнер». «Вагнерівці» 8 місяців були «гарматним м’ясом», однак їх підсилюють підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ армії рф.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) та британська розвідка припускають, що російські війська захопили східну частину Бахмута на схід від річки Бахмутка після контрольованого відходу українських військ. Про це також 8 березня заявив глава ПВК «Вагнер» євген пригожин. Військове командування України цього не підтверджувало.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 8 березня припустив, що найближчими днями Бахмут може бути повністю захоплений, але це не обов’язково означатиме якийсь переломний момент у війні.
Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що актуальність утримання Бахмута лише зростає, адже оборона міста дозволяє підготувати резерви. Він додав, що у разі захоплення Бахмута в росіян «будуть розв'язані руки» і вони зможуть розпочати «широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці».
А 14 березня президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, на якому вище військово-політичне керівництво України спільно виступили за подальше утримання Бахмута.